Portugaliyalik himoyachi Fabiu Kardozu «Sevilya» jamoasiga qo‘shildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
31 yoshli futbolchi Ispaniyaning «Sevilya» klubi bilan uch yillik shartnoma imzoladi. Bu haqda jamoaning rasmiy saytida matbuot xizmati ma’lum qildi.
Kardozu markaziy himoyachi sifatida faoliyat yuritadi va u 2021 yildan buyon Portugaliyaning «Portu» klubida o‘ynagan. Kardozu Portugaliya chempionatida jami 78 ta o‘yinda maydonga tushib, to‘rtta gol urgan va ikki golga assistentlik qilgan.
O‘tgan mavsumda u BAA chempionatida ijarada o‘ynadi va «Al-Ayn» jamoasi safida 29 ta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urdi. Hozirda «Sevilya» Ispaniya La Ligasi musobaqasida 12-o‘rinda turibdi va 3 ochko jamg‘argan.
Kardozuning jamoaga qo‘shilishi «Sevilya» himoyasini mustahkamlashga xizmat qiladi. Klub va futbolchi kelgusi mavsumda yaxshi natijalar ko‘rsatishga intilmoqda.

Команда Севилья приобрела Фабио Кардозу
Португальский защитник Фабио Кардозу присоединился к команде «Севилья». Об этом сообщил Euro-football.ru.
31-летний футболист подписал трехлетний контракт с испанским клубом «Севилья». Об этом пресс-служба команды сообщила на официальном сайте.
Кардозу выступает на позиции центрального защитника и с 2021 года играл за португальский клуб «Порту». В чемпионате Португалии он провел в общей сложности 78 матчей, забил четыре гола и отдал две результативные передачи.
В прошлом сезоне он играл в аренде в чемпионате ОАЭ за команду «Аль-Айн», провел 29 матчей и забил один гол. В настоящее время «Севилья» занимает 12-е место в чемпионате Испании Ла Лига, набрав 3 очка.
Присоединение Кардозу к команде направлено на укрепление обороны «Севильи». Клуб и футболист стремятся показать хорошие результаты в следующем сезоне.