Glebov CSKAdagi go‘sht taqiqi haqida izoh berdi
Moskvadagi CSKA jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Kirill Glebov yaqinda futbolchilarga go‘sht iste’mol qilish taqiqlangani haqida ma’lumot bergan edi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq, bu ma’lumot tasdiqlanmadi. Endi Glebov o‘z so‘zlarini tushuntirdi.
U aytishicha, o‘yindan oldingi kechki ovqatda ularga go‘sht yo‘qligi haqida aytilgan va jamoa a’zolari orasida “go‘sht taqiqlangan” degan gap tarqalgan. Shu sababli u ham bunday fikr bildirgan.
Ertasi kuni esa jamoa murabbiyi Eduard Nikolayevich Bezuglov unga hech kim hech qanday taqiq qo‘ymaganini aytgan. Hozirgi vaqtda CSKA Rossiya chempionatining 7-turidan so‘ng turnir jadvalida 15 ochko bilan ikkinchi o‘rinda turibdi.
Jamoa yetakchi “Krasnodar”dan atigi bitta ochko kam. Navbatdagi o‘yinni CSKA 14 sentyabr, yakshanba kuni “Rostov”ga qarshi safarda o‘tkazadi.
Bu o‘yin jamoaning chempionatdagi muhim bahslaridan biri hisoblanadi. Jamoa a’zolari va murabbiylar o‘z maqsadlariga erishish uchun harakat qilmoqda.

Глебов прокомментировал запрет на мясо в ЦСКА
Полузащитник московского ЦСКА Кирилл Глебов недавно сообщил, что футболистам запретили употреблять мясо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако эта информация не подтвердилась. Теперь Глебов объяснил свои слова.
По его словам, на ужине перед игрой им сказали, что мяса нет, и среди членов команды распространилась мысль о «запрете на мясо». Поэтому он и высказался таким образом.
На следующий день тренер команды Эдуард Николаевич Безуглов сказал ему, что никто никакого запрета не вводил. В настоящее время ЦСКА занимает второе место в турнирной таблице после 7-го тура чемпионата России, набрав 15 очков.
Команда отстает от лидера «Краснодара» всего на одно очко. Следующий матч ЦСКА проведет 14 сентября, в воскресенье, в гостях против «Ростова».
Эта игра считается одним из важных матчей команды в чемпионате. Члены команды и тренеры прилагают усилия для достижения своих целей.