Ponomaryov: Spartak mavsumni to‘rtinchi o‘rinda yakunlaydi
Moskva CSKA jamoasining sobiq futbolchisi Vladimir Ponomaryov Rossiya Premyer-ligasining joriy mavsumida poytaxtdagi Spartak jamoasining imkoniyatlari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, bu yil Spartak chempionlikni qo‘lga kiritolmaydi. Qizil-oq jamoa sovrinli o‘rinlarga yaqinlashishga harakat qiladi, ammo ularni zabt eta olmaydi.
Ekspertning so‘zlariga ko‘ra, Spartak mavsumni taxminan to‘rtinchi o‘rinda yakunlaydi. So‘nggi o‘yinda, tanaffusdan oldin, Dejan Stankovich boshchiligidagi jamoa o‘z maydonida, Lukoil Arena stadionida Sochi jamoasini 2:1 hisobida mag‘lub etdi.
Rossiya Premyer-ligasining yetti turidan so‘ng, xalq jamoasi 11 ochko to‘plab, musobaqa jadvalida oltinchi o‘rinda bormoqda. Shunday qilib, Spartak mavsum davomida yaxshi o‘yin ko‘rsatmoqda, ammo yuqori o‘rinlar uchun kurashda hali kuchli raqobatchilar mavjud.

Пономарёв: Спартак завершит сезон на четвёртом месте
Бывший футболист московского ЦСКА Владимир Пономарёв высказал своё мнение о возможностях столичного «Спартака» в текущем сезоне Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в этом году «Спартак» не сможет завоевать чемпионство. Красно-белая команда будет стремиться приблизиться к призовым местам, но не сможет их занять.
По словам эксперта, «Спартак» завершит сезон примерно на четвёртом месте. В последнем матче перед перерывом команда под руководством Деяна Станковича на своём поле, на стадионе «Лукойл Арена», обыграла «Сочи» со счётом 2:1.
После семи туров Российской Премьер-лиги народная команда набрала 11 очков и занимает шестое место в турнирной таблице. Таким образом, «Спартак» демонстрирует хорошую игру в сезоне, но в борьбе за высокие места ещё есть сильные соперники.