Martines: Real o‘yinchilari Barselonani yetib olmadi
Sobiq "Barselona" himoyachisi Inyigo Martines o'tgan mavsumda "Real"ga qarshi o'yinlar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko'ra, o'tgan mavsumda "Real" jamoasi faqat "Barselona"ni hurmat qilgan. Bu holat aniq va sezilarli bo'lgan.
Martinesning so‘zlariga ko‘ra, maydonga chiqqanlaridan keyin bir necha daqiqadan so‘ng "Real" o‘yinchilari asabiylashib, bir-birlariga g‘azablanganini ko‘rish mumkin edi. Ular "Barselona" ortidan yetib olishga qodir bo‘lmagan.
Shu sababli "Barselona" jamoasi ularni mag‘lub etgan. O‘tgan mavsumda "Barselona" "Real"ga qarshi to‘rt uchrashuvning barchasida g‘alaba qozongan.
Bu o‘yinlar La Liga, Superkubok va Kubok musobaqalarida bo‘lib o‘tgan. Natijalar quyidagicha bo‘lgan: La Ligada 4:0 va 4:3, Superkubokda 5:2, Kubokda esa 3:2 hisobida.
Ushbu yutuqlar "Barselona" jamoasining o‘sha mavsumdagi kuchini yaqqol ko‘rsatdi. Martinesning fikricha, bu muvaffaqiyatlar "Real"ning o‘zidan yuqori darajada o‘ynash qobiliyati bilan bog‘liq edi.

Мартинес: Реальные игроки не дотянули до Барселоны
Бывший защитник "Барселоны" Иниго Мартинес высказался о матчах против "Реала" в прошлом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в прошлом сезоне команда "Реал" уважала только "Барселону". Это было очевидно и заметно.
По словам Мартинеса, через несколько минут после выхода на поле можно было увидеть, как игроки "Реала" нервничали и злились друг на друга. Они не смогли догнать "Барселону".
Поэтому команда "Барселона" победила их. В прошлом сезоне "Барселона" выиграла все четыре встречи против "Реала".
Эти матчи проходили в Ла Лиге, Суперкубке и Кубке. Результаты были следующими: в Ла Лиге 4:0 и 4:3, в Суперкубке 5:2, в Кубке 3:2.
Эти победы ярко показали силу команды "Барселона" в том сезоне. По мнению Мартинеса, эти успехи были связаны с высоким уровнем игры "Барселоны".