Karrager: Amorimaning go‘zalligi ishini saqlab qolmoqda
Mashhur sobiq futbolchi Jeymi Karrager “Manchester Yunayted” bosh murabbiyi Rubyen Amorim haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Amorim matbuot anjumanlarida juda yaxshi ko‘rinadi, biroq g‘alaba qozonmayotganligi sababli, ba’zida “Jim bo‘l, gapirmay qo‘y” deb aytishni istaydi. Agar u g‘alaba qozonganida, hamma uning qahramonligini ta’riflagan bo‘lardi.
Karrager shuningdek, agar Amorim matbuot oldida bunday jozibali va ishonchli bo‘lmaganda, ehtimol ishini ancha oldin yo‘qotgan bo‘lardi, chunki natijalar juda yomon ekanligini ta’kidladi. “Manchester Yunayted” joriy Angliya Premer Ligasi mavsumining dastlabki uch turida to‘rt ochko jamg‘argan, ammo to‘rtinchi divizion jamoasi “Grimsbi”ga Kubok musobaqasidan chiqib qolgan.
Bu holat klub uchun qoniqarsiz natija bo‘lib, jamoaning kelajagi haqida savollar tug‘ilmoqda. Karragerning fikricha, Amorimning shaxsiy xususiyatlari uning hozirgi lavozimda qolishiga yordam bermoqda, ammo natijalar yaxshilanmasa, murabbiy o‘zgarishi mumkin.

Каррагер: Красота Аморимы сохраняет работу
Известный бывший футболист Джейми Кэррагер высказался о главном тренере «Манчестер Юнайтед» Рубене Амориме. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Аморим выглядит очень хорошо на пресс-конференциях, но из-за отсутствия побед иногда хочется сказать ему «Молчи, не говори». Если бы он побеждал, все восхваляли бы его героизм.
Кэррагер также отметил, что если бы Аморим не был таким обаятельным и уверенным перед прессой, он, вероятно, давно бы потерял работу, поскольку результаты очень плохие. «Манчестер Юнайтед» набрал четыре очка в первых трех турах текущего сезона Английской Премьер-лиги, но вылетел из Кубка, проиграв команде из четвертого дивизиона «Гримсби».
Это неудовлетворительный результат для клуба, и возникают вопросы о будущем команды. По мнению Кэррагера, личные качества Аморима помогают ему оставаться на нынешней должности, но если результаты не улучшатся, тренер может быть заменён.