Fenerbaxche Lukmanga to‘rt yillik shartnoma taklif qildi
Turkiya klubi “Fenerbaxche” Nigeriyalik hujumchi Ademola Lukmanga to‘rt yillik shartnoma taklif qilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shartnomaning umumiy qiymati 24 million yevodan oshadi. Jurnalist Oratsio Akkomando ma’lumotlariga ko‘ra, futbolchining yillik maoshi 6 million yevoni tashkil etadi, bunda qo‘shimcha bonuslar ham mavjud.
Hozirda tomonlar, ya’ni futbolchi va uning joriy klubi “Atalanta” bilan hali rasmiy kelishuvga erishilmagan. Lukmanning bozor qiymati taxminan 60 million yevroga baholanmoqda.
Uning Italiya klubidagi amaldagi shartnomasi 2027 yil iyun oyining oxirigacha mo‘ljallangan. O‘tgan mavsumda Seriya A chempionatida hujumchi 31 ta o‘yinda maydonga tushib, 15 ta gol urdi va 5 ta golli uzatma berdi.
Bu natijalar uning yuqori darajadagi o‘yin ko‘rsatkichlarini tasdiqlaydi. Hozirda klub va futbolchi o‘rtasida shartnoma tafsilotlari bo‘yicha muzokaralar davom etmoqda.

Фенербахче предложил Люкману четырехлетний контракт
Турецкий клуб «Фенербахче» предлагает нигерийскому нападающему Адемоле Люкману четырехлетний контракт. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Общая стоимость контракта превысит 24 миллиона евро. По данным журналиста Орацио Аккомандо, годовая зарплата футболиста составит 6 миллионов евро, при этом предусмотрены дополнительные бонусы.
В настоящее время стороны, то есть футболист и его нынешний клуб «Аталанта», еще не достигли официального соглашения. Рыночная стоимость Люкмана оценивается примерно в 60 миллионов евро.
Действующий контракт игрока с итальянским клубом рассчитан до конца июня 2027 года. В прошлом сезоне в чемпионате Серии А нападающий провел 31 матч, забил 15 голов и отдал 5 результативных передач.
Эти показатели подтверждают его высокий уровень игры. В настоящее время продолжаются переговоры между клубом и футболистом по деталям контракта.