Angliya chempionatining uchinchi turidagi markaziy o‘yinda “Liverpul” jamoasi Londonning “Arsenal” klubini minimal hisob bilan mag‘lub etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shu tariqa, amaldagi Angliya chempioni o‘zining gol urish seriyasini 37 ta o‘yinga yetkazdi. Bu klub tarixidagi eng uzun gol urish seriyasidir.
So‘nggi marta “Liverpul” Angliya chempionatida deyarli bir yil oldin, 2024-yil 14-sentabrda, uy maydonida “Nottingem Forest”ga minimal hisobda yutqazib, gol ura olmagan edi. Shundan beri barcha 37 ta o‘yinda jamoa kamida bitta gol urishga muvaffaq bo‘lmoqda.
Bu natija klub uchun katta rekord hisoblanadi va ularning doimiy kuchli o‘yinini ko‘rsatadi. “Liverpul”ning ushbu seriyasi uni chempionatdagi eng barqaror va hujumkor jamoalardan biri sifatida ajratib turadi.

Ливерпуль обновил серию голов в чемпионате Англии
В центральном матче третьего тура чемпионата Англии команда «Ливерпуль» минимально обыграла лондонский клуб «Арсенал». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Таким образом, действующий чемпион Англии довёл свою серию забитых голов до 37 матчей. Это самая длинная серия голов в истории клуба.
В последний раз «Ливерпуль» не забивал в чемпионате Англии почти год назад, 14 сентября 2024 года, проиграв дома «Ноттингем Форест» с минимальным счётом. С тех пор команда забивала минимум один гол во всех 37 матчах.
Этот результат является большим рекордом для клуба и демонстрирует их постоянную сильную игру. Серия «Ливерпуля» выделяет его как одну из самых стабильных и атакующих команд чемпионата.