Safonov Zabarniy bilan munosabatlar haqida gapirmadi
Darvozabon Matvey Safonov hozirda Rossiya terma jamoasi bazasida faoliyat yuritmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jurnalistlar bilan suhbat davomida unga Ilya Zabarniy bilan munosabatlari haqida savol berildi. Ukraina terma jamoasi himoyachisi Ilya Zabarniy bir necha hafta oldin "Bornmut" klubidan "PSJ" jamoasiga o‘tdi.
Safonov Zabarniy bilan bog‘liq vaziyat haqida hech qanday izoh bermadi va faqat "Izoh yo‘q" degan oddiy javob bilan cheklandi. Oldinroq Ilya Zabarniy Matvey Safonov bilan shartnoma doirasida hamkorlik qilishini ma’lum qilgan edi.
"PSJ" jamoasi Fransiya chempionatining dastlabki uch turida maksimal ball, ya’ni to‘qqiz ochko to‘pladi. Jamoa o‘z o‘yinlarini muvaffaqiyatli boshladi va keyingi bahslarga ishonch bilan tayyorlanmoqda.
Terma jamoa va klublar o‘rtasidagi munosabatlar futbolchilarning professional faoliyatini yaxshilashga xizmat qiladi.

Сафонов не говорил о взаимоотношениях с Забарным
Вратарь Матвей Сафонов в настоящее время работает на базе сборной России. Об этом сообщил Euro-football.ru.
В ходе разговора с журналистами ему задали вопрос о его отношениях с Илией Забарным. Защитник сборной Украины Илия Забарный несколько недель назад перешёл из клуба "Борнмут" в команду "ПСЖ".
Сафонов не дал никаких комментариев по поводу ситуации с Забарным и ограничился простым ответом "Комментариев нет". Ранее Илия Забарный заявлял о сотрудничестве с Матвеем Сафоновым в рамках контракта.
Команда "ПСЖ" набрала максимальное количество очков, то есть девять, в первых трёх турах чемпионата Франции. Команда успешно начала свои игры и уверенно готовится к следующим матчам.
Отношения между сборными и клубами способствуют улучшению профессиональной деятельности футболистов.