Gyundogan Turkiyada orzusini amalga oshirdi
Nemis yarim himoyachisi Ilkay Gyundogan o‘zining turk ildizlariga ega ekanligini ta’kidlab, tarixiy ona yurtida o‘ynash orzusini amalga oshirib, Turkiyaning «Galatasaray» klubiga o‘tganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bu qarorini hayotidagi muhim voqea sifatida baholab, «Galatasaray»ning katta muxlisi ekanligini aytdi. Ilkay Gyundogan klubning natijalarini doimiy ravishda kuzatib borib, endi uning bir qismiga aylanganidan faxrlanishini bildirdi.
Hozirda 35 yoshda bo‘lgan futbolchi o‘z faoliyati davomida Angliyaning «Manchester Siti» va Ispaniyaning «Barselona» kabi nufuzli jamoalarida o‘ynagan. Uning yangi jamoasida faoliyati davomida katta muvaffaqiyatlarga erishishi kutilmoqda.
Bu transfer «Galatasaray» uchun ham muhim voqea bo‘lib, klubning kuchayishiga xizmat qiladi. Ilkay Gyundogan o‘zining tajribasi va mahorati bilan jamoaga katta hissa qo‘shishga intilmoqda.

Гюндоган осуществил свою мечту в Турции
Немецкий полузащитник Илкай Гюндоган, подчеркнув свои турецкие корни, осуществил мечту играть в исторической родине и объявил о переходе в турецкий клуб «Галатасарай». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он оценил это решение как важное событие в своей жизни и заявил, что является большим поклонником «Галатасарая». Илкай Гюндоган постоянно следил за результатами клуба и теперь гордится тем, что стал его частью.
В настоящее время 35-летний футболист в своей карьере выступал за такие престижные команды, как английский «Манчестер Сити» и испанская «Барселона». Ожидается, что в своей новой команде он добьется больших успехов.
Этот трансфер также является важным событием для «Галатасарая» и способствует усилению клуба. Илкай Гюндоган стремится внести значительный вклад в команду своим опытом и мастерством.