Lamin Yamal «Oltin to‘p»ni yutmoqchi ekanini aytdi
«Barselona» jamoasining qanot hujumchisi Lamin Yamal bu yil «Oltin to‘p»ni qo‘lga kiritishni istashini tan oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
18 yoshli futbolchi ilgari ushbu sovringa nomzodlar qatoriga kiritilgan edi. Yamalning so‘zlariga ko‘ra, «Barselona» bilan Chempionlar ligasida g‘alaba qozonish butun jamoa uchun quvonchli bo‘lardi.
Har bir futbolchi shaxsiy ravishda «Oltin to‘p»ni yutishni orzu qiladi. Bunday maqsadni rad etadigan kishi rostgapir emas.
18 yoshda sovrin uchun nomzodlar qatorida bo‘lish katta yutuq hisoblanadi va buni qadrlash kerak. U «Oltin to‘p»ni qo‘lga kiritish umidida ekanini ta’kidladi.
Ushbu sovrin tez orada, 22 sentyabrda Parijda topshiriladi. O‘tgan mavsumda Lamin Yamal «Barselona» safida Ispaniya chempionati, Ispaniya kubogi hamda Ispaniya superkubogini qo‘lga kiritgan edi.

Ламин Ямал заявил, что хочет выиграть «Золотой мяч»
Крылой нападающий команды «Барселона» Ламин Ямал признался, что в этом году хочет завоевать «Золотой мяч». Об этом сообщает Euro-football.ru.
18-летний футболист ранее был включён в список кандидатов на эту награду. По словам Ямала, победа в Лиге чемпионов с «Барселоной» была бы радостным событием для всей команды.
Каждый футболист лично мечтает выиграть «Золотой мяч». Отрицать такую цель — нечестно.
Быть в числе претендентов на награду в 18 лет — большое достижение, и это нужно ценить. Он подчеркнул, что надеется получить «Золотой мяч».
Эта награда будет вручена скоро, 22 сентября в Париже. В прошлом сезоне Ламин Ямал вместе с «Барселоной» выиграл чемпионат Испании, Кубок Испании и Суперкубок Испании.