Safonov fransuz tilini o‘rganishda yutuq qildi
PSJ jamoasi va Rossiya terma jamoasi darvozaboni Matvey Safonov Fransiyada bir yil yashagandan so‘ng fransuz tilini bilish darajasini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U tilni o‘rganishda yaxshi natijalarga erishganini aytdi, chunki hozirda fransuz tilida muloqot qila oladi. Biroq, Safonov o‘zini yanada muvaffaqiyatli bo‘lishi mumkin deb hisoblaydi.
Darvozabon yangi mamlakatga ko‘chib o‘tgan zahotiyoq til o‘rganishni boshlaganini ta’kidladi. Matvey Safonov 2024 yil yozida PSJ klubiga o‘tgan.
O‘shandan beri u beshta sovrin qo‘lga kiritdi, ulardan biri Fransiya chempionligi va UEFA Chempionlar Ligasi kubogi hisoblanadi. Safonov o‘zining jamoadagi roliga nisbatan ba’zan noqulaylik his qilishi haqida ham gapirdi.
U jamoa uchun ko‘proq foydali bo‘lishni istaydi va bu borada o‘z ustida ishlashda davom etmoqda. Shunday qilib, darvozabon til o‘rganish va sportdagi muvaffaqiyatlarini yanada oshirishga intilmoqda.

Сафонов добился успехов в изучении французского языка
Вратарь команды ПСЖ и сборной России Матвей Сафонов оценил свой уровень владения французским языком после года жизни во Франции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он заявил, что добился хороших результатов в изучении языка, так как сейчас может общаться на французском. Однако Сафонов считает, что мог бы быть ещё более успешным.
Вратарь подчеркнул, что начал изучать язык сразу после переезда в новую страну. Матвей Сафонов перешёл в клуб ПСЖ летом 2024 года.
С тех пор он завоевал пять трофеев, среди которых чемпионат Франции и Кубок Лиги чемпионов УЕФА. Сафонов также рассказал, что иногда испытывает дискомфорт относительно своей роли в команде.
Он хочет быть более полезным для команды и продолжает работать над собой в этом направлении. Таким образом, вратарь стремится улучшить свои успехи как в изучении языка, так и в спорте.