Yamal Flik so‘zlariga javob berdi: Jamoa oldida maqsad bir
Madridda Rayo Valyekano jamoasi bilan 1:1 hisobida durang o‘ynagandan so‘ng, Barselona jamoasining bosh murabbiyi Hans-Diter Flik katalon jamoasida shaxsiy manfaatlar ustun bo‘lmasligi kerakligini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Nemis mutaxassisining so‘zlariga Barselonaning yulduz qanot himoyachisi Lamin Yamal munosabat bildirdi. U o‘z fikrida mavsumni o‘tgan yilgi yakuniy davrdagi kabi yuqori intensitetda boshlamaganliklarini aytdi va jamoada shaxsiy manfaatlar emas, balki umumiy maqsad muhimligini ta’kidladi.
Durangdan so‘ng yomon kayfiyat yo‘qoladi va jamoa g‘alaba qozonishga intilishi lozim, dedi Yamal RTVEga bergan intervyusida. Keyingi turda Ispaniya chempionatida Barselona Valensiyani qabul qiladi.
O‘yin 14 sentabr, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi. Katalon jamoasi o‘z maydonida, ya’ni Kamp Nou stadionida o‘ynashni istaydi, biroq arenani ochishga ulgurish ehtimoli past.

Ямал Флик ответил на слова: Цель перед командой одна
После ничьей 1:1 с командой Райо Вальекано в Мадриде главный тренер Барселоны Ханс-Дитер Флик подчеркнул, что в каталонской команде не должно быть личных интересов выше общих целей. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На слова немецкого специалиста ответил звёздный левый защитник Барселоны Ламин Ямал. Он отметил, что команда не начала сезон с такой же высокой интенсивностью, как в конце прошлого года, и подчеркнул, что в команде важны не личные интересы, а общая цель.
После ничьей плохое настроение исчезает, и команда должна стремиться к победе, сказал Ямал в интервью RTVE. В следующем туре в чемпионате Испании Барселона примет Валенсию.
Матч состоится в воскресенье, 14 сентября. Каталонская команда хочет играть на своём поле, то есть на стадионе Камп Ноу, однако вероятность открытия арены невысока.
Таким образом, команда Барселоны готовится к новому сезону, стремясь к победам и действуя в командном духе.