Rossiya terma jamoasi darvozabonlari murabbiyi Vitaliy Kafanov yaqin oradagi do‘stlik uchrashuvlarida jamoa darvozasini kim himoya qilishi haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Iordaniya terma jamoasi bilan o‘ynaladigan o‘yinda Aleksandr Maksimenko maydonga tushadi, Qatar bilan o‘tkaziladigan uchrashuvda esa Safonov maydonda bo‘ladi. Eslatib o‘tamiz, 4-sentabr kuni Moskva shahrida Rossiya terma jamoasi Iordaniya jamoasi bilan bellashadi.
7-sentabrda esa Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa Qatarning milliy jamoasiga qarshi safarda o‘yin o‘tkazadi. O‘tgan yil iyun oyida Rossiya terma jamoasi Nigeriya bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi va Belarus jamoasini 4:1 hisobida mag‘lub etdi.
Bu o‘yinlar terma jamoaning tayyorgarlik darajasini ko‘rsatdi va kelajakdagi uchrashuvlarga ishonch bilan qarash imkonini berdi.

Названы имена вратарей сборной России
Тренер вратарей сборной России Виталий Кафанов сообщил, кто будет защищать ворота команды в ближайших товарищеских матчах. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в матче против сборной Иордании на поле выйдет Александр Максименко, а в игре с Катаром — Сафонов. Напомним, 4 сентября в Москве сборная России сыграет с командой Иордании.
7 сентября команда под руководством Валерия Карпина проведет выездной матч против национальной сборной Катара. В июне прошлого года сборная России сыграла вничью 1:1 с Нигерией и победила команду Беларуси со счетом 4:1.
Эти игры показали уровень подготовки сборной и позволили с уверенностью смотреть на предстоящие встречи.