Karpin: Dinamo o‘yinini barpo etish muddati noma’lum
«Dinamo» jamoasining bosh murabbiyi Valeriy Karpin Moskva jamoasining o‘yini shakllanishi ustida ishlash uchun aniq muddat belgilamayapti. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, Karpin jamoani iyun oyida qabul qilgan. Hozirgacha o‘tgan yetti turda Premyer-liga doirasida jamoa faqat sakkiz ochko jamg‘argan.
Shu natija bilan «oq-ko‘k»lar turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda turibdi. Karpinning so‘zlariga ko‘ra, u «Dinamo»dagi o‘yinni qachon barpo etishini bilmaydi, hech qanday muddat yoki aniq maqsad qo‘ymaydi.
Keyingi turda Rossiya chempionatida «Dinamo» o‘z maydonida «Spartak» jamoasi bilan o‘ynaydi. Poytaxt derbisi 13 sentabr, shanba kuni bo‘lib o‘tadi.

Карпин: Сроки восстановления игры Динамо неизвестны
Главный тренер команды «Динамо» Валерий Карпин не устанавливает конкретных сроков для формирования игры московской команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что Карпин принял команду в июне. За прошедшие семь туров в рамках Премьер-лиги команда набрала всего восемь очков.
С таким результатом «бело-голубые» занимают девятое место в турнирной таблице. По словам Карпина, он не знает, когда сформируется игра «Динамо», и не ставит никаких сроков или конкретных целей.
В следующем туре чемпионата России «Динамо» сыграет дома с командой «Спартак». Столичное дерби состоится в субботу, 13 сентября.