Karpin: Smolov dastlab Dinamoga kelmoqchi edi
Rossiya terma jamoasi va Moskva “Dinamo” klubining bosh murabbiyi Valeriy Karpin Fedor Smolovning klubdagi mashg‘ulotlarga kelmoqchi bo‘lganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Karpinning so‘zlariga ko‘ra, dastlab Smolov “Dinamo”da o‘ynashni xohlardi, biroq hozirda uning istagi o‘zgargan. Buning sababini esa murabbiy bilmaydi va bu haqda Smolovdan so‘rashni maslahat beradi.
Eslatib o‘tamiz, 35 yoshli futbolchi uch oydan beri hech qanday klubga tegishli emas. O‘tgan mavsum oxirida u “Krasnodar” klubini tark etdi, shu bilan birga Rossiya chempionligini qo‘lga kiritgan edi.
O‘tgan yozda Smolov bir nechta klublar bilan bog‘langan bo‘lsa-da, aniq kelishuvlarga erishilmadi. Shuningdek, Smolov Moskva “Dinamo” klubining tarbiyalanuvchisi hisoblanadi.

Карпин: Смолов изначально хотел перейти в Динамо
Главный тренер сборной России и московского клуба «Динамо» Валерий Карпин сообщил, что Федор Смолов хотел прийти на тренировки в клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Карпина, изначально Смолов хотел играть в «Динамо», однако сейчас его желание изменилось. Причину этого тренер не знает и советует спросить об этом у Смолова.
Напомним, 35-летний футболист уже три месяца не принадлежит ни одному клубу. В конце прошлого сезона он покинул клуб «Краснодар», с которым завоевал чемпионство России.
Прошлым летом Смолов связывался с несколькими клубами, но конкретных договорённостей достигнуто не было. Также Смолов является воспитанником московского «Динамо».