Sterling Saudiyaga ketmaydi, Chelsida qoladi
Hujumchi Rahim Sterling Saudiya Arabistoniga borishga tayyor emas. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
30 yoshli futbolchi «Chelsi» klubida qoladi. Qiziqarli jihati shundaki, u jamoaning eng yuqori maosh oluvchi o‘yinchisi bo‘lib, haftasiga 300 ming funt maosh oladi.
Bu haqda Transfer News Live nashri jurnalist Ben Jeykobga tayanib xabar berdi. Sterlingning «Chelsi» bilan amaldagi shartnomasi ikki mavsumga mo‘ljallangan.
Oldinroq matbuotda Rahimning «Fulxem» klubiga o‘tishi haqida xabarlar tarqalgan edi, ammo transfer amalga oshmadi. Yirik chempionatlarda yozgi transfer oynasi yopilgan bo‘lsa-da, ba’zi mamlakatlarda, xususan Rossiya va Saudiya Arabistonida transfer oynasi hali ochiq.
2024/2025 yilgi mavsumda Rahim Sterling ijarada «Arsenal» klubida o‘ynadi. U o‘z faoliyatini «Chelsi»da davom ettirishni rejalashtirmoqda va jamoaga katta hissa qo‘shishni maqsad qilgan.

Стерлинг не поедет в Саудовскую Аравию, останется в Челси
30-летний футболист останется в клубе «Челси». Интересно, что он является самым высокооплачиваемым игроком команды, получая 300 тысяч фунтов в неделю.
Об этом сообщил журналист Бен Джейкоб из издания Transfer News Live. Действующий контракт Стерлинга с «Челси» рассчитан на два сезона.
Ранее в прессе появлялись сообщения о переходе Рахима в клуб «Фулхэм», однако трансфер не состоялся. Хотя летнее трансферное окно в крупных чемпионатах уже закрыто, в некоторых странах, в частности в России и Саудовской Аравии, оно еще открыто.
В сезоне 2024/2025 Рахим Стерлинг играл в аренде за клуб «Арсенал». Он планирует продолжить карьеру в «Челси» и намерен внести значительный вклад в команду.