«Krasnodar» jamoasining yarim himoyachisi Duglas Augusto jamoaning maqsadi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
28 yoshli braziliyalik futbolchining so‘zlariga ko‘ra, «sigirlar» Rossiya chempionligini yana bir bor qo‘lga kiritishni maqsad qilgan. Ular mavsum boshidan buyon yaxshi natijalar ko‘rsatib, chempionat jadvalida birinchi o‘rinda turibdi.
Augusto ta’kidlaganidek, jamoa tanaffusdan keyin ham ishni davom ettirib, muvaffaqiyatli natijalar seriyasini uzaytirishni xohlamoqda. «Krasnodar» jamoasi bahor mavsumida Premyer-liga chempionligini birinchi marta qo‘lga kiritgan.
Hozirgi vaqtda esa jamoa yetakchilik qilmoqda, ammo raqiblar – CSKA, «Baltika» va «Lokomotiv» faqat bitta ochko farqi bilan orqada qolmoqda. Bu esa chempionatdagi kurashning qanchalik qattiq ekanligini ko‘rsatadi.
Duglas Augusto iyul oyida «Nant» jamoasidan «Krasnodar»ga ko‘chib o‘tgan. U shundan beri 10 ta o‘yinda maydonga tushgan, ammo hali gol yoki assist yozdirishga muvaffaq bo‘lmadi.
Jamoa va futbolchi oldida hali ko‘plab imkoniyatlar bor va ular kelajakda yanada yuqori natijalarga erishishni maqsad qilmoqda.

Дуглас Аугусто объявил цель Краснодар
Полузащитник команды «Краснодар» Дуглас Аугусто высказался о целях команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам 28-летнего бразильского футболиста, «быки» ставят перед собой задачу вновь завоевать чемпионство России. С начала сезона они показывают хорошие результаты и занимают первое место в турнирной таблице.
Как отметил Аугусто, команда намерена продолжать работу после перерыва и продлить серию успешных результатов. Команда «Краснодар» впервые выиграла чемпионат Премьер-лиги в весеннем сезоне.
В настоящее время команда лидирует, однако соперники – ЦСКА, «Балтика» и «Локомотив» отстают всего на одно очко. Это показывает, насколько напряжённа борьба в чемпионате.
Дуглас Аугусто перешёл в «Краснодар» из «Нанта» в июле. С тех пор он сыграл в 10 матчах, но пока не сумел записать на свой счёт ни гола, ни результативной передачи.
Перед командой и футболистом ещё много возможностей, и они стремятся в будущем достигать ещё более высоких результатов.