Laportning Atletikga o‘tishi Al-Nasr sabab kechikdi
Himoyachi Emerik Laport "Atletik" futbol klubining libosini yana kiyishi mumkin edi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bilbao klubi futbolchi bilan uch yillik shartnoma bo‘yicha kelishuvga erishdi, ammo "Al-Nasr" klubidan o‘tish muddati ichida rasmiylashtirilgani amalga oshmadi. Marca nashrining xabar berishicha, 31 yoshli Laportning "Atletik"ga o‘tishi "Al-Nasr" klubi FIFAning xalqaro transferlar tizimiga (TMS) hujjatlarni o‘z vaqtida topshirmaganligi sababli amalga oshmadi.
Shu bois transferni rasmiylashtirish imkoni bo‘lmadi. Hozirda FIFA hamda Ispaniya Qirollik futbol federatsiyasi ushbu vaziyatni o‘rganmoqda.
Yaqin kunlarda transferning amalga oshishi yoki amalga oshmasligi bo‘yicha qaror qabul qilinadi. "Atletik" klubida hali umid mavjud.

Переход Лапорта в Атлетик задержался из-за Аль-Насра
Защитник Эмерик Лапорт мог снова надеть форму футбольного клуба "Атлетик". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб из Бильбао достиг соглашения с футболистом по трёхлетнему контракту, однако переход из клуба "Аль-Наср" в установленный срок не был оформлен. По информации издания Marca, 31-летний Лапорт не смог перейти в "Атлетик" из-за того, что клуб "Аль-Наср" не подал вовремя документы в международную систему трансферов FIFA (TMS).
По этой причине оформление трансфера оказалось невозможным. В настоящее время FIFA и Королевская футбольная федерация Испании изучают эту ситуацию.
В ближайшие дни будет принято решение о том, состоится ли трансфер или нет. В клубе "Атлетик" ещё сохраняются надежды.