Fenerbaxche Aleksandr Djikuni sotmoqchi ekan
Mashhur turkiyalik jurnalist Volkan Demir tarmoq nashri "Evro-Futbol.Ru" uchun Istanbulning "Fenerbaxche" klubidan himoyachi Aleksandr Djikuning ketishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Demirning so‘zlariga ko‘ra, "Fenerbaxche" Djikuni sotmoqchi, ammo futbolchi o‘zi qolishni va yangi murabbiy oldida asosiy tarkibda o‘ynashga tayyorligini isbotlamoqchi. Yaqin orada bu masala hal bo‘lishi kutilmoqda.
Oldinroq Djiku Moskva "Spartak" klubi bilan bog‘langan edi. Rossiya va Turkiya klublari o‘rtasida futbolchi bo‘yicha muzokaralar avgust boshida boshlanganligi haqida xabarlar tarqalgan.
Nufuzli Transfermarkt portali 30 yoshli Aleksandr Djikuning qiymatini 6,5 million yevro deb baholaydi. Ushbu ma’lumotlar futbolchining kelajagi va transferi haqida aniq tasavvur beradi.

Фенербахче хочет продать Александра Джику.
Известный турецкий журналист Волкан Демир высказался для сетевого издания "Евро-Футбол.Ру" о возможном уходе защитника "Фенербахче" Александра Джику из Стамбула. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Демира, "Фенербахче" хочет продать Джику, однако сам футболист желает остаться и доказать свою готовность играть в основном составе под руководством нового тренера. Ожидается, что этот вопрос будет решён в ближайшее время.
Ранее Джику связывали с московским клубом "Спартак". Появились сообщения о том, что переговоры между российскими и турецкими клубами по футболисту начались в начале августа.
Авторитетный портал Transfermarkt оценивает стоимость 30-летнего Александра Джику в 6,5 миллиона евро. Эти данные дают чёткое представление о будущем и трансфере футболиста.