Hyuysen Yamale bilan terma jamoada do‘stona munosabatda
Madridning “Real” jamoasi markaziy himoyachisi Din Hyuysen Ispaniya terma jamoasining “Barselona” futbolchisi Lamine Yamale haqida savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jurnalistlar 20 yoshli futbolchidan klubdagi raqobat terma jamoadagi munosabatlarga ta’sir ko‘rsatadimi, deb so‘rashdi. Hyuysen shunday dedi: “Ispaniya terma jamoasida yig‘ilganimizda, barchamiz bir maqsad uchun birlashganmiz.
Shuning uchun klubdagi raqobat orqada qoladi. Albatta, La Ligada men Yamale ustidan g‘alaba qozonishni xohlayman, u ham meni mag‘lub etishni istaydi.
Ammo bu bizning terma jamoadagi munosabatimizga ta’sir qilmasligi kerak. Bizning jamoada yaxshi muhit bor, deb hisoblayman.” 4 va 7 sentyabr kunlari “Qizil furiya” jamoasi 2026 yilgi Jahon chempionati saralash bosqichida Bolgariya va Turkiya terma jamoalariga qarshi o‘yinlar o‘tkazadi.

Hyuysen Yamale с командой в дружеских отношениях
Центральный защитник мадридского «Реала» Дин Хюйсен ответил на вопрос о футболисте «Барселоны» Ламине Ямале из сборной Испании. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Журналисты спросили 20-летнего футболиста, влияет ли конкуренция в клубе на отношения в сборной. Хюйсен ответил: «Когда мы собираемся в сборной Испании, мы все объединены одной целью.
Поэтому конкуренция в клубе остаётся позади. Конечно, в Ла Лиге я хочу победить Ямале, и он тоже хочет меня обыграть.
Но это не должно влиять на наши отношения в сборной. Я считаю, что в нашей команде хорошая атмосфера.» 4 и 7 сентября команда «Красная фурия» проведёт матчи отборочного этапа чемпионата мира 2026 года против сборных Болгарии и Турции.