Nenaxov Lokomotivning ochkolar yo‘qotishini tushuntirdi
Lokomotiv jamoasi himoyachisi Maksim Nenaxov Rossiya premer-ligasining so‘nggi uchta o‘yinda jamoa ochkolarni yo‘qotishining sabablarini tahlil qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, ayniqsa ikkinchi bo‘limlarda muammolar mavjud bo‘lib, jamoa bu borada ish olib borishi zarur. Nenaxov bu holatning aniq sabablarini topish hozircha qiyinligini, ehtimol bu psixologik omillar bilan bog‘liq ekanligini ta’kidladi.
Himoyachi shuningdek, futbolchilar va murabbiylar shtabi mavjud muammolarni birgalikda hal qilishga intilayotganini bildirdi. So‘nggi ikki o‘yinda Lokomotiv Rostov jamoasiga qarshi 3:3 hisobida durang o‘ynadi va keyingi o‘yinda Krylya Sovetov bilan 2:2 hisobida durang qayd etdi.
Shuningdek, oldingi o‘yinda Baltiyka jamoasiga qarshi 1:1 hisobida durang natija qayd etildi. Jamoa bosh murabbiyi Mixail Galaktionov shogirdlari bilan birga ochkolarni yo‘qotmaslik uchun ishlashda davom etmoqda.
Ushbu natijalar jamoaning ikkinchi bo‘limlardagi zaifligini ko‘rsatmoqda va bu masala ustida jiddiy ish olib borilishi lozim.

Ненахов объяснил потерю очков Локомотива
Защитник команды Локомотив Максим Ненахов проанализировал причины потери очков командой в последних трёх матчах Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, особенно проблемы наблюдаются во второй половине матчей, и команде необходимо работать в этом направлении. Ненахов отметил, что пока сложно определить точные причины этой ситуации, возможно, это связано с психологическими факторами.
Защитник также сообщил, что футболисты и тренерский штаб стремятся совместно решать существующие проблемы. В последних двух играх Локомотив сыграл вничью с Ростовом 3:3 и в следующем матче с Крыльями Советов 2:2.
Кроме того, в предыдущем матче была зафиксирована ничья 1:1 с командой Балтика. Главный тренер команды Михаил Галактионов продолжает работать со своими подопечными, чтобы избежать потери очков.
Эти результаты показывают слабость команды во второй половине матчей, и над этим вопросом необходимо серьёзно работать.