Musiala Donnarummaga urilishi ortidan tiklanmoqda
Futbolchi Jamal Musiala yozgi Klub chempionati jahon kubogi doirasida PSGga qarshi o‘yin davomida olgan og‘ir jarohatidan keyingi tiklanish jarayoni haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hujumchi yarimhimoyachi kichik somon suyak sinishi sabab maydondan chetlatildi. Jarohat darvozabon Janluiji Donnarumma bilan to‘qnashuv natijasida yuzaga kelgan.
Jamal Musiala so‘zlariga ko‘ra, oyog‘ining holati sezilarli darajada yaxshilangan va tiklanish rejaga muvofiq davom etmoqda. Hozirda qo‘llanma tayoqchalarga ehtiyoj qolmagan, biroq u shoshilmaslikni afzal ko‘radi va tiklanish uchun zarur bo‘lgan vaqtni o‘zi uchun ajratadi.
Birinchi haftalarda ruhiy jihatdan qiyinchiliklar bo‘lgan, ammo doimiy xavotirlar vaziyatni o‘zgartirmaydi. Mutaxassislarning taxminlariga ko‘ra, Jamal yil oxiriga yaqin maydonga qaytishi mumkin.
Ushbu jarayon futbolchining sog‘lig‘i va jismoniy holatiga bog‘liq bo‘lib, unga yetarlicha vaqt ajratilishi muhimdir. Shuningdek, musobaqalarda ishtirok etish uchun to‘liq tiklanish zarur hisoblanadi.

Musiala восстанавливается после удара Доннаруммы
Футболист Джамал Мусиала высказался о процессе восстановления после тяжелой травмы, полученной в матче летнего клубного чемпионата мира против ПСЖ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Полузащитник был вынужден покинуть поле из-за перелома малой берцовой кости. Травма возникла в результате столкновения с вратарём Джанлуиджи Доннаруммой.
По словам Джамала Мусиалы, состояние ноги значительно улучшилось, и восстановление идёт согласно плану. В настоящее время опора на костыли не требуется, однако он предпочитает не торопиться и выделяет для себя необходимое время на восстановление.
В первые недели были психологические трудности, но постоянные волнения ситуацию не меняют. По предположениям специалистов, Джамал может вернуться на поле ближе к концу года.
Этот процесс зависит от здоровья и физического состояния футболиста, и важно выделить ему достаточно времени. Также для участия в соревнованиях необходимо полное восстановление.