Kolo-Kolo o‘yini davomida muxlis halok bo‘ldi
O‘tgan dam olish kunlari Chili chempionatining eng muhim o‘yinlaridan biri – Santiago derbisi bo‘lib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinda "Kolo-Kolo" jamoasi, ilgari nafaqat mamlakatda, balki jahon miqyosida ham tanilgan, "Universidad de Chili" jamoasiga qarshi maydonga tushdi. O‘yinning so‘nggi daqiqalarida, aniqrog‘i, o‘yin tugashiga o‘n daqiqa qolganda Visente Pisarro gol urib, "Kolo-Kolo" jamoasiga g‘alaba keltirdi.
Biroq, bu g‘alaba tomoshabinlar orasida yuz bergan fojiali voqea bilan soya ostida qoldi. Bir muxlis o‘z o‘rnini almashtirishga harakat qilayotganda, noma’lum sababga ko‘ra yiqilib, jiddiy jarohat oldi.
Shifokorlar 31 yoshli jabrlanuvchiga yordam berishga harakat qilishdi, ammo afsuski, uning hayotini saqlab qolib bo‘lmadi. Ushbu voqea futbol maydonida bo‘lib o‘tgan o‘yinni to‘xtatishga sabab bo‘lmadi.
O‘yindan keyin "Kolo-Kolo" jamoasi sardori Arturo Vidal ijtimoiy tarmoqlarda bu yo‘qotishdan chuqur afsusda ekanligini bildirdi va bunday fojialarni boshdan kechirish juda og‘irligini ta’kidladi. Futbol muxlislari va jamoa a’zolari jabrlanuvchining oilasiga hamdardlik bildirmoqda.

Во время игры Коло-Коло болельщик погиб
В минувшие выходные состоялся один из самых важных матчей чемпионата Чили – дерби Сантьяго. Об этом сообщил Euro-football.ru.
В этой игре команда "Коло-Коло", ранее известная не только в стране, но и в мире, вышла на поле против команды "Универсидад де Чили". В последние минуты матча, точнее, за десять минут до окончания игры, Висенте Писарро забил гол, принесший победу команде "Коло-Коло".
Однако эта победа была омрачена трагическим событием среди зрителей. Один из болельщиков, пытаясь сменить место, по неизвестной причине упал и получил серьезные травмы.
Врачи пытались оказать помощь 31-летнему пострадавшему, но, к сожалению, спасти его жизнь не удалось. Этот инцидент не стал причиной остановки матча на футбольном поле.
После игры капитан команды "Коло-Коло" Артуро Видаль выразил в социальных сетях глубокие соболезнования по поводу этой утраты и подчеркнул, что переживать такие трагедии очень тяжело. Футбольные болельщики и члены команды выражают соболезнования семье пострадавшего.