Madridning “Real” jamoasi va Ispaniya terma jamoasining markaziy himoyachisi Din Xoysen Niderlandiya terma jamoasi bilan o‘tkazilgan o‘yinda muxlislar tomonidan fitna eshitgani haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoalar mart oyida Millatlar Ligasi chorak finalida to‘qnash kelishgan edi. Ikki o‘yin natijasi durang bilan yakunlandi, penaltilar seriyasida esa “qizil furiya” jamoasi g‘alaba qozondi.
Din Xoysen Niderlandiyadan bo‘lib, Amsterdamda tug‘ilgan, ammo bolaligida oilasi bilan Ispaniyaga ko‘chib o‘tgan. U Ispaniya terma jamoasida o‘ynashni afzal ko‘rdi, shuning uchun niderlandiyalik muxlislar tomonidan fitna eshitdi.

Дин Хойсен положительно воспринял провокации болельщиков
Центральный защитник мадридского «Реала» и сборной Испании Дин Хойсен рассказал о том, что слышал свист болельщиков во время матча со сборной Нидерландов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команды встретились в марте в четвертьфинале Лиги наций. По итогам двух матчей была зафиксирована ничья, а в серии пенальти победу одержала команда «красной фурии».
Дин Хойсен родился в Амстердаме, Нидерланды, но в детстве переехал с семьёй в Испанию. Он предпочёл играть за сборную Испании, из-за чего услышал свист со стороны нидерландских болельщиков.
Хойсен отметил, что свист не повлиял на его настроение и воспринял это как положительный момент. По его мнению, если люди свистят в его адрес, значит, они не равнодушны к нему.