Din Xo‘yssen "Real"ga o‘tib hayoti o‘zgardi
Madridning "Real" futbol jamoasida o‘ynovchi Din Xo‘yssen Ispaniyaning nufuzli klubiga o‘tishi uning kundalik hayotiga qanday ta’sir ko‘rsatgani haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yoz boshida inglizning "Bornmut" klubidan kelib qo‘shilgan ushbu yosh himoyachi transfer qiymati 60 million yevrodan oshdi. Din Xo‘yssenning aytishicha, "Real"ga o‘tganidan keyin odamlar uni tez-tez taniy boshlagan.
Ko‘chalarda tanilmaslik uchun ba’zida kepka yoki quyosh ko‘zoynaklari taqadi, ammo bu har doim yordam bermaydi. Hozirda u "Real" safida sakkizta o‘yin o‘tkazdi va bitta samarali uzatma amalga oshirdi.
Yosh futbolchi o‘zining yangi jamoasida o‘ynashdan mamnunligini bildirib, kelgusida yanada ko‘proq muvaffaqiyatlarga erishishni maqsad qilgan. Uning faoliyati va jamoaga qo‘shgan hissasi muxlislar va mutaxassislar tomonidan e’tirof etilmoqda.
Din Xo‘yssen "Real"da o‘zini isbotlashga intilmoqda va kelajakda katta yutuqlarga erishishga umid qilmoqda.

Дин Хойссен перешёл в "Реал" и его жизнь изменилась
Дин Хойссен, играющий за мадридский футбольный клуб «Реал», рассказал о том, как переход в престижный испанский клуб повлиял на его повседневную жизнь. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В начале лета этот молодой защитник, пришедший из английского клуба «Борнмут», увеличил свою трансферную стоимость более чем до 60 миллионов евро. По словам Дина Хойссена, после перехода в «Реал» люди стали часто его узнавать.
Чтобы не быть узнанным на улицах, он иногда надевает кепку или солнцезащитные очки, но это не всегда помогает. В настоящее время он провёл за «Реал» восемь матчей и сделал одну результативную передачу.
Молодой футболист выразил удовлетворение игрой в своей новой команде и поставил цель достичь ещё больших успехов в будущем. Его деятельность и вклад в команду признаются болельщиками и специалистами.