Benfika hakamlik qarorlariga norozilik bildirdi
So‘nggi yillarda Lissabonning “Benfika” klubi hakamlarga nisbatan doimiy norozilik bildiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub rahbariyati mavsum endigina boshlandiga qaramay, hakamlarning adolatsizligi haqida shubhalanishni boshladi. Yaqinda o‘tgan o‘yinda “Benfika” “Alverka” jamoasini mag‘lub etdi, biroq ikkinchi bo‘limning o‘rtalarida bosniyalik himoyachi Amar Dedich ikkinchi sariq kartochkani olib maydonni tark etdi va jamoa o‘n kishi bo‘lib qolindi.
Klub bosh direktori Mario Branko hakamlik mezonlarini tanqid qilib, har ikkinchi qoidabuzarlik uchun sariq kartochka berilishini g‘alati deb atadi va hakamlarni diqqat bilan kuzatib borishlarini ta’kidladi. Hozirda “Benfika” Portugaliya chempionatining musobaqa jadvalida to‘rtinchi o‘rinda turibdi, ammo qo‘shimcha o‘yini mavjud.
Klub jamoasi mavsum davomida hakamlik amaliyotlarini diqqat bilan o‘rganib, adolatli baholanishni kutmoqda. Bu holat chempionatdagi raqobatbardoshlikni oshirishga xizmat qiladi.

Бенфика выразила недовольство решениями судей
В последние годы клуб «Бенфика» из Лиссабона постоянно выражает недовольство решениями судей. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Руководство клуба начало сомневаться в справедливости судейства, несмотря на то, что сезон только начался. В недавнем матче «Бенфика» победила команду «Алверка», однако в середине второго тайма боснийский защитник Амар Дедич получил второе жёлтое предупреждение и покинул поле, оставив команду вдесятером.
Генеральный директор клуба Марио Бранко раскритиковал критерии судейства, назвав странным, что за каждое второе нарушение правил выносится жёлтая карточка, и подчеркнул, что судьи находятся под пристальным наблюдением. В настоящее время «Бенфика» занимает четвёртое место в турнирной таблице чемпионата Португалии, но имеет дополнительный матч.
Команда клуба внимательно изучает судейские практики в течение сезона и ожидает справедливой оценки. Эта ситуация способствует повышению конкурентоспособности в чемпионате.