Madridning "Real" jamoasining markaziy himoyachisi Din Hyuysen Serxio Ramos haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Ramosni o‘zining taqlid qiladigan namunasi deb hisoblaydi. 39 yoshli tajribali futbolchi hozirda Meksikaning "Monterrey" klubida o‘ynaydi.
U 2005 yildan 2021 yilgacha "Real" sharafini himoya qilgan va uzoq vaqt davomida jamoaning sardori hamda asosiy o‘yinchisi bo‘lgan. Hyuysenning so‘zlariga ko‘ra, Serxio Ramos har doim uning qahramoni bo‘lgan.
U Ramosning pas berish qobiliyati yetarlicha e’tirof etilmaganini ta’kidladi. Ko‘pchilik uning agressivligi va gol urish qobiliyatiga e’tibor qaratgan bo‘lsa-da, u ajoyib paslar ham bergan.
Din Hyuysen "Real"ga o‘tgan yoz Angliyaning "Bornmut" klubidan kelgan. Serxio Ramos Madrid jamoasi safida jami 671 ta o‘yin o‘tkazgan, 101 ta gol urgan va 40 ta samarali uzatma qilgan.

Hyuysen: Способность Рамоса к пасу высока
Центральный защитник мадридского "Реала" Дин Хьюисен поделился своими мыслями о Серхио Рамосе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он считает Рамоса своим примером для подражания. Опытный 39-летний футболист в настоящее время выступает за мексиканский клуб "Монтеррей".
С 2005 по 2021 год он защищал честь "Реала" и долгое время был капитаном и ключевым игроком команды. По словам Хьюисена, Серхио Рамос всегда был его героем.
Он отметил, что способность Рамоса отдавать передачи недооценена. Многие обращали внимание на его агрессивность и умение забивать голы, однако он также делал великолепные передачи.
Дин Хьюисен перешёл в "Реал" прошлым летом из английского клуба "Борнмут". Серхио Рамос провёл за мадридскую команду в общей сложности 671 матч, забил 101 гол и сделал 40 результативных передач.