Yamal Fati raqamini olishni istamadi, do‘stlik sabab
«Barselona» jamoasining qanot himoyachisi Lamin Yamal Ansu Fatiyga tegishli bo‘lgan o‘n raqamli futbolkani olishni istamagani haqida ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan mavsum oralig‘ida Fati ijaraga «Monako» klubiga ketib, o‘n raqam bo‘shab qoldi. Kutilganidek, «Barselona» bu raqamni 18 yoshli Yamalga berdi.
Yamalning so‘zlariga ko‘ra, u Fati raqamini olishni xohlamagan, chunki u yaqin do‘sti hisoblanadi. U hech qanday bosim his qilmagan va hamma narsa o‘z tartibida davom etishini afzal ko‘rgan.
Ispan matbuoti katalon jamoasining ushbu yosh yulduzining fikrlarini keltirmoqda. Eslatib o‘tamiz, Ansu Fati «Barselona»da o‘n raqamni Lionel Messidan meros qilib olgan.

Ямал Фати не захотел брать номер из-за дружбы
Защитник «Барселоны» Ламин Ямал сообщил, что не хотел брать футболку с десятым номером, которая принадлежала Ансу Фати. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В прошлом сезоне Фати ушёл в аренду в клуб «Монако», и десятый номер освободился. Как и ожидалось, «Барселона» отдала этот номер 18-летнему Ямалю.
По словам Ямала, он не хотел брать номер Фати, потому что тот является его близким другом. Он не чувствовал никакого давления и предпочёл, чтобы всё шло своим чередом.
Испанская пресса приводит мнение этого молодого таланта каталонской команды. Напомним, что Ансу Фати унаследовал десятый номер в «Барселоне» от Лионеля Месси.
Месси покинул клуб в 2021 году. Хотя на испанского нападающего возлагались большие надежды в начале карьеры, позже из-за травм он не смог закрепиться в основном составе.