«Al-Ittihod» jamoasi hujumchisi Karim Benzema yaqinda o‘zining professional faoliyatida 500-golga erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Saudiya Arabistoni chempionatining birinchi turida «Al-Ahdud» jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda het-trik qayd etdi va jamoasining 5:2 hisobidagi g‘alabasida muhim rol o‘ynadi. Benzemaning 37 yoshida urgan ikkinchi gol professional faoliyatidagi 500-gol bo‘ldi.
Hozirgi kunda uning hisobida jami 501 ta gol bor, bu gollarni u klublar va terma jamoada 961 ta o‘yinda kiritgan. Karim Benzema futbolchilik faoliyatini «Lion» klubida boshlagan va 2004 yildan 2009 yilgacha shu jamoada o‘ynagan.
Keyin u Madridning «Real» klubiga o‘tib, uzoq yillar davomida faoliyat yuritdi. 2023 yilda esa «Real» klubini tark etib, Saudiya Arabistonining «Al-Ittihod» jamoasi bilan shartnoma imzoladi va hozirda shu klub safida o‘ynamoqda.
Uning faoliyati davomida ko‘plab muvaffaqiyatlarga erishgani va o‘zining yuqori darajadagi tajribasi bilan jamoasiga katta hissa qo‘shayotgani aniq.

Карим Бензема в профессиональной карьере забил 500 голов
Нападающий команды «Аль-Иттихад» Карим Бензема недавно забил 500-й гол в своей профессиональной карьере. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первом туре чемпионата Саудовской Аравии в матче против команды «Аль-Ахдуд» он оформил хет-трик и сыграл важную роль в победе своей команды со счётом 5:2. Второй гол Бенземы в возрасте 37 лет стал его 500-м в профессиональной карьере.
В настоящее время на его счету 501 гол, которые он забил в 961 матче за клубы и сборную. Карим Бензема начал футбольную карьеру в клубе «Лион» и играл там с 2004 по 2009 год.
Затем он перешёл в мадридский «Реал», где выступал на протяжении многих лет. В 2023 году он покинул «Реал» и подписал контракт с саудовским клубом «Аль-Иттихад», в котором играет и по сей день.
За время своей карьеры он добился множества успехов и своим высоким уровнем опыта вносит значительный вклад в команду.