Flik Barselona jamoasidagi jamoaviy ruhiyat yo‘qligidan xavotirda
«Barselona» jamoasining bosh murabbiyi Hans-Diter Flik jamoada oldingi ruhiyatning yo‘qolishidan xavotirda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Nemis mutaxassisi joriy mavsum boshida noxush holat kuzatilayotganini ta’kidladi. Har bir futbolchi jamoaviy o‘yindan ko‘ra, shaxsiy mahoratga ko‘proq tayanmoqda.
Bu esa oldingi mavsumdagi kabi jamoaning birligi va o‘zaro hamkorligini zaiflashtirmoqda. O‘tgan mavsumda «ko‘k-binafsha» jamoasi aynan shu birlik va jamoaviy ish tufayli katta muvaffaqiyatlarga erishgan edi.
Shuning uchun ham murabbiy hozirgi vaziyatdan jiddiy tashvishda. La Liga musobaqasining uchinchi tur o‘yinida «Barselona» va «Rayo Valyekano» jamoalari 1:1 hisobida durang o‘ynadi.
O‘yindan so‘ng Flik futbolchilarning shaxsiy manfaatlarini ustun qo‘yishiga yo‘l qo‘ymasligini ochiqchasiga bildirdi. U jamoaviy ruhiyat va hamkorlikni tiklashga alohida e’tibor qaratmoqda.

Флик обеспокоен отсутствием командного духа в Барселоне
Главный тренер «Барселоны» Ханс-Дитер Флик обеспокоен потерей прежнего командного духа в команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Немецкий специалист отметил, что в начале текущего сезона наблюдается неблагоприятная ситуация. Каждый футболист больше полагается на личное мастерство, чем на командную игру.
Это ослабляет единство и взаимодействие команды, как это было в прошлом сезоне. В прошлом сезоне «сине-гранатовые» добились больших успехов именно благодаря этому единству и командной работе.
Поэтому тренер серьезно обеспокоен текущей ситуацией. В третьем туре Ла Лиги команды «Барселона» и «Райо Вальекано» сыграли вничью 1:1.
После матча Флик открыто заявил, что не позволит игрокам ставить личные интересы выше командных. Он уделяет особое внимание восстановлению командного духа и сотрудничества.