Kazakov: Dinamo Karpinni yaqin orada ishdan bo‘shatmaydi
Rossiya terma jamoasining sobiq matbuot kotibi, taniqli sharhlovchi va teleboshlovchi Ilya Kazakov Moskva “Dinamo” futbol klubining bosh murabbiyi Valeriy Karpinni yaqin kelajakda ishdan bo‘shatmasligining sabablari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, “Dinamo” klubi Karpinning shartnomasini maksimal darajada himoya qilgan. Odatda, murabbiylar bilan tuziladigan shartnomalarda ishdan bo‘shatilganda beriladigan yillik maosh miqdorida kompensatsiya ko‘zda tutiladi.
Kazakovning so‘zlariga ko‘ra, Karpinning kompensatsiyasi kam bo‘lmasligi ehtimoldan yiroq. Bundan tashqari, klub nafaqat moliyaviy zarar ko‘radi, balki Karpinni tayinlashga qaror qilgan rahbarlar ham uning muvaffaqiyatga erishishini xohlaydi.
“Dinamo” rahbariyati vaziyatni tezda baholamay, Karpinga o‘z ishini yaxshilash uchun imkoniyat berishga qaror qilgan. Klub jamoasi hozirda musobaqa jadvalining o‘rtalarida joylashgan bo‘lib, so‘nggi o‘yinda Makhachkala jamoasiga mag‘lub bo‘lgan.

Казаков: Динамо скоро не уволит Карпина
Бывший пресс-секретарь сборной России, известный комментатор и телеведущий Илья Казаков высказался о причинах, по которым главный тренер московского футбольного клуба «Динамо» Валерий Карпин не будет уволен в ближайшем будущем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, клуб «Динамо» максимально защитил контракт Карпина. Обычно в контрактах с тренерами предусматривается компенсация в размере годовой зарплаты в случае увольнения.
По словам Казакова, компенсация Карпина вряд ли будет небольшой. Кроме того, клуб понесёт не только финансовые потери, но и руководство, принявшее решение назначить Карпина, также хочет, чтобы он добился успеха.
Руководство «Динамо» решило не спешить с оценкой ситуации и дать Карпину возможность улучшить свою работу. Команда клуба сейчас находится в середине турнирной таблицы и в последнем матче проиграла махачкалинской команде.