Galitskiy har bir futbolchini shaxsan biladi
Sobiq “Krasnodar” futbol klubi seleksiya xizmatining rahbari Anatoliy Dmitriyev klub egasi Sergey Galitskiyning futbol maktabi hayotidagi faoliyati haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, Galitskiy deyarli barcha yosh toifalaridagi jamoalardagi voqealardan xabardor. Sergey Nikolayevich har bir tarbiyalanuvchini alohida biladi, u yoshlar jamoalarining o‘yinlarini muntazam tomosha qiladi va hatto ularning ota-onalari bilan ham yaqindan tanish.
Dmitriyev shuningdek, Galitskiyning yosh futbolchining akademiyaga qabul qilinishiga ikki daqiqada qaror qilgani haqidagi voqeani aytdi. Hozirda ushbu futbolchi yoshlar jamoasining yetakchilaridan biri hisoblanadi.
2024/2025 yilgi mavsumda “Krasnodar” klubi o‘z tarixida birinchi marta Rossiya Premyer Ligasi chempionlik unvoniga erishdi. Oldinroq “buzoq” nomi bilan tanilgan jamoa bronza va kumush medallarni qo‘lga kiritgan edi.

Галицкий лично знает каждого футболиста
Бывший руководитель службы селекции футбольного клуба «Краснодар» Анатолий Дмитриев рассказал о деятельности владельца клуба Сергея Галицкого в жизни футбольной школы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Галицкий осведомлен о событиях практически во всех возрастных категориях команд. Сергей Николаевич лично знает каждого воспитанника, регулярно смотрит игры молодежных команд и даже близко знаком с их родителями.
Дмитриев также рассказал историю о том, как Галицкий принял решение о приеме молодого футболиста в академию за две минуты. В настоящее время этот футболист считается одним из лидеров молодежной команды.
В сезоне 2024/2025 клуб «Краснодар» впервые в своей истории завоевал титул чемпиона Российской Премьер-Лиги. Ранее команда, известная под прозвищем «быки», завоевывала бронзовые и серебряные медали.
Это достижение стало важным этапом для клуба и открывает большие возможности для молодых футболистов.