Spartak himoyani ikki yangi futbolchi bilan kuchaytiradi
Moskva «Spartak» futbol klubi sport bo‘limi markaziy himoyaga ikki yangi o‘yinchini sotib olishni rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu qaror Aleksis Duarte Braziliyaning «Santos» klubiga o‘tganidan so‘ng qabul qilindi. Hozirda bosh murabbiy Dejan Stankovichning ixtiyorida faqat uchta markaziy himoyachi mavjud: Srdjan Babich, Ruslan Litvinov va jarohat olgan Yegor Guziyev.
Yozda Stankovich himoya chizig‘ini uch nafar futbolchi bilan tashkil etish sxemasiga o‘tgani ta’kidlanadi. Metaratings ma’lumotlariga ko‘ra, himoyani kuchaytirish uchun «Fenerbaxche» klubidan Aleksandr Jiku nomzodi ko‘rib chiqilmoqda.
Manbaga ko‘ra, Jiku «Spartak»ga o‘tishga yaqin, biroq hali barcha shartlar kelishilmagan. Shuningdek, «qizil-oq» jamoasining sport direktori Fransis Kahigao boshqa himoyachilar bilan ham muzokaralar olib bormoqda.
Ularning maqsadi Jikudan so‘ng yana bir yangi futbolchini sotib olishdir. Bu esa jamoaning himoya chizig‘ini yanada mustahkamlashga qaratilgan.

Spartak усилит защиту двумя новыми футболистами
Спортивный отдел московского футбольного клуба «Спартак» планирует приобрести двух новых игроков на позицию центрального защитника. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это решение было принято после перехода Алексиса Дуарте в бразильский клуб «Сантос». В настоящее время у главного тренера Деяна Станковича в распоряжении всего три центральных защитника: Срджан Бабич, Руслан Литвинов и травмированный Егор Гузиев.
Летом Станкович перешёл на схему с тремя защитниками. По данным Metaratings, для усиления защиты рассматривается кандидатура Александра Жику из клуба «Фенербахче».
По информации источника, Жику близок к переходу в «Спартак», однако все условия ещё не согласованы. Также спортивный директор «красно-белых» Франсис Кахигао ведёт переговоры с другими защитниками.
Их цель — после Жику приобрести ещё одного нового футболиста. Это направлено на дальнейшее укрепление защитной линии команды.