Nikitin Zenitning so‘nggi g‘alabasini tahlil qildi
Sobiq Moskva viloyatining “Ximki” futbol jamoasi o‘yinchisi Aleksey Nikitin Premyer-liganing yettinchi turidan o‘rin olgan “Zenit” va “Pari NN” o‘rtasidagi o‘yinni sharhladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Moviy-oq-ko‘k” jamoasi o‘z maydonida 2:0 hisobida g‘alaba qozondi. Nikitin fikricha, “Zenit” o‘yinni osoyishta tarzda yutdi.
O‘yin gol urilgunga qadar teng kechdi, biroq goldan keyin “Zenit” o‘z ustunligini saqlab qoldi va raqibga imkoniyat bermadi. Bu o‘yinda barcha voqealar faqat bir tomonlama kechdi, deya ta’kidladi u.
Gollarni Douglas Santos va Mateo Kassyera kiritdi. Premyer-liganing yetti turidan so‘ng Sankt-Peterburg jamoasi 12 ochko to‘plab, musobaqa jadvalida beshinchi o‘rinni egallab turibdi.

Никитин проанализировал последнюю победу Зенита
Бывший игрок футбольной команды «Химки» из Московской области Алексей Никитин прокомментировал матч между «Зенитом» и «Пари НН», который состоялся в седьмом туре Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда «сине-бело-голубых» одержала победу на своем поле со счетом 2:0. По мнению Никитина, «Зенит» выиграл игру спокойно.
Матч проходил в равной борьбе до того, как был забит гол, но после этого «Зенит» сохранил свое преимущество и не дал сопернику шансов. Он отметил, что все события в этой игре развивались в одностороннем порядке.
Голы забили Дуглас Сантос и Матео Кассьера. После семи туров Премьер-лиги команда из Санкт-Петербурга набрала 12 очков и занимает пятое место в турнирной таблице.