Slutski: Rossiya chempioni Zenit bo‘ladi
Mashhur rossiyalik mutaxassis Leonid Slutskiy, hozirda Xitoy chempionatida faoliyat yuritayotgan, joriy mavsumdagi Premyer-liga chempionlik poygasining yakunlari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining fikricha, «Zenit» jamoasi barcha qiyinchiliklarga qaramay, chempionlikni qo‘lga kiritadi. Bu haqda murabbiy «Bu futbol, aka!» nomli YouTube kanalida bayonot berdi.
Rossiya Premyer-ligasining yetti turidan so‘ng, Peterburg klubi 12 ochko bilan musobaqa jadvalida beshinchi pog‘onada turibdi. Sergey Semak qo‘l ostidagi jamoa birinchi o‘rinda borayotgan «Krasnodar»dan to‘rt ochko orqada qolmoqda.
Keyingi o‘yinda «Zenit» Kaliningradning «Baltika» jamoasiga safarda qarshi turadi. Ushbu uchrashuv jamoaning mavsumdagi keyingi muhim bahsi hisoblanadi.
Shunday qilib, mutaxassisning fikricha, «Zenit» chempionlikni qo‘lga kiritishga yaqin turibdi va jamoa o‘z kuchini namoyish etishda davom etadi.

Слуцкий: Чемпионом России станет Зенит
Известный российский специалист Леонид Слуцкий, который в настоящее время работает в чемпионате Китая, высказал свое мнение о итогах борьбы за чемпионство в текущем сезоне Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, команда «Зенит» несмотря на все трудности, завоюет чемпионство. Об этом тренер заявил на YouTube-канале «Это футбол, брат!»
После семи туров Российской Премьер-лиги петербургский клуб занимает пятое место в турнирной таблице с 12 очками. Команда под руководством Сергея Семака отстает от лидирующего «Краснодара» на четыре очка.
В следующем матче «Зенит» сыграет в гостях с калининградской «Балтикой». Эта встреча станет очередным важным испытанием для команды в сезоне.
Таким образом, по мнению специалиста, «Зенит» близок к завоеванию чемпионства и продолжит демонстрировать свои силы.