Malyorka klubi Rodrigesni o‘yinlardan chetlatdi
Ispaniyaning "Malyorka" klubi o‘z futbolchisi Daniyel Rodrigesdan kapitan lentasini olib qo‘ydi va uni 10 kun davomida mashg‘ulotlarda hamda o‘yinlarda ishtirok etishdan chetlatdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda AS internet nashri xabar berdi. Rodrigesga nisbatan jazo uning Madridning "Real" klubi bilan o‘tkazilgan o‘yindan so‘ng ijtimoiy tarmoqlarda joylagan postlari sabab bo‘ldi.
Unda u ishga hurmat yetishmasligi haqida noroziligini bildirgan va farzandlari maydonda otasini ko‘rmaganidan afsusda ekanini yozgan. Biroz o‘tib Rodriges yana bir post joylab, unda jamoa bosh murabbiyi va yangi futbolchilardan biriga oid fikrlarini bildirdi.
Natijada "Malyorka" sport direktori murabbiyni himoya qilib chiqdi. Shu ikki kun ichida 2019 yildan beri jamoada o‘ynayotgan futbolchiga nisbatan jazo qo‘llanildi.

Клуб Мальорка отстранил Родригеса от игр
Испанский клуб "Мальорка" лишил своего футболиста Даниэля Родригеса капитанской повязки и отстранил его от тренировок и участия в матчах на 10 дней. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Об этом сообщил интернет-издание AS. Наказание в отношении Родригеса последовало после матча с мадридским "Реалом" из-за публикаций в социальных сетях.
В них он выразил недовольство отсутствием уважения на работе и сожаление, что его дети не видели отца на поле. Немного позже Родригес опубликовал еще один пост, в котором высказал мнение о главном тренере команды и одном из новых футболистов.
В результате спортивный директор "Мальорки" встал на защиту тренера. За эти два дня в отношении футболиста, играющего в команде с 2019 года, было применено наказание.
Этот инцидент рассматривается как строгая мера, направленная на поддержание дисциплины и порядка внутри команды. Руководство клуба серьезно относится к поведению своих игроков и требует соблюдения ими правил команды.