Litmanen va Klavan Estoniya Kubogida o‘ynashi mumkin
Fin futbolining afsonasi Yari Litmanen va sobiq Estoniya terma jamoasi futbolchisi Ragnar Klavan Estoniya Kubogi doirasidagi o‘yinda maydonga tushishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqida Soccernet.ee portali xabar berdi. 54 yoshli Litmanen va 39 yoshli Klavan poytaxt klubi «Kalev Yunior»ning (uchinchi jamoasi) 1/16 final o‘yini uchun ro‘yxatga kiritilgan.
Mazkur o‘yin jamoaning asosiy tarkibiga qarshi bo‘lib o‘tadi. Hozirda Klavan ushbu jamoa prezidenti sifatida faoliyat yuritmoqda.
Shuningdek, Litmanenning farzandlari Karo va Bruno ham maydonga tushishi mumkin. O‘yin 3-sentabr kuni kechqurun bo‘lib o‘tadi.
Litmanen «Barselona», «Ayaks» va «Liverpul» klublarida o‘ynagan va faoliyatini 2011 yilda yakunlagan. Klavan esa «Liverpul»da ham o‘ynagan, ammo so‘nggi mavsumdan beri maydonga chiqmagan.

Литманен и Клаван могут играть в Кубке Эстонии
Легенда финского футбола Яри Литманен и бывший игрок сборной Эстонии Рагнар Клаван могут выйти на поле в матче Кубка Эстонии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает портал Soccernet.ee. 54-летний Литманен и 39-летний Клаван включены в заявку столичного клуба «Калев Юниор» (третья команда) на матч 1/16 финала.
Данный матч пройдет против основной команды клуба. В настоящее время Клаван работает президентом этой команды.
Также на поле могут выйти дети Литманена — Каро и Бруно. Игра состоится вечером 3 сентября.
Литманен выступал за клубы «Барселона», «Аякс» и «Ливерпуль» и завершил карьеру в 2011 году. Клаван также играл за «Ливерпуль», но с прошлого сезона не выходил на поле.