Pavlyuchenko Rossiya – Iordaniya o‘yini haqida fikr bildirdi
Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Roman Pavlyuchenko yaqinlashib kelayotgan BetBoom do‘stlik uchrashuvi bo‘yicha o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Valeriy Karpinning jamoasi Iordaniya terma jamoasiga qarshi o‘ynaydi va Rossiya jamoasi raqibdan aniq ustun kelishiga ishonch bildiradi. Pavlyuchenko so‘zlariga ko‘ra, uchrashuvda Rossiya terma jamoasi kamida 1,5 gol farqi bilan g‘alaba qozonadi.
U bu fikrini «VseProSport» nashriga bergan intervyusida ta’kidlagan. Rossiya va Iordaniya terma jamoalari Moskva shahridagi Lukoil Arena stadionida maydonga tushadi.
O‘yin 4 sentabr kuni mahalliy vaqt bilan soat 20:00 da boshlanadi. Uchrashuvni jonli matnli translyatsiya tarzida LiveResult portali orqali kuzatish mumkin bo‘ladi.
UEFA va FIFA tomonidan joriy etilgan sanksiyalar sababli Rossiya terma jamoasi hozirda faqat do‘stlik o‘yinlarida ishtirok etmoqda. Shunday sharoitda bu o‘yin Rossiya jamoasi uchun muhim tajriba hisoblanadi.
Pavlyuchenko Rossiya jamoasining raqib ustidan aniq ustunlikka ega bo‘lishiga ishonadi va g‘alabani kutmoqda.

Павлюченко высказался о матче Россия – Иордания
Бывший футболист сборной России Роман Павлюченко высказал своё мнение о предстоящем товарищеском матче BetBoom. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что команда Валерия Карпина сыграет против сборной Иордании и уверен в явном превосходстве российской команды над соперником. По словам Павлюченко, в матче сборная России выиграет с разницей как минимум в 1,5 гола.
Об этом он заявил в интервью изданию «VseProSport». Сборные России и Иордании выйдут на поле стадиона ЛУКОЙЛ Арена в Москве.
Игра начнётся 4 сентября в 20:00 по местному времени. Следить за матчем в режиме текстовой онлайн-трансляции можно будет на портале LiveResult.
Из-за санкций, введённых УЕФА и ФИФА, сборная России в настоящее время участвует только в товарищеских матчах. В таких условиях эта игра является важным опытом для российской команды.