Chistyakov: Rostov chempionatdagi holat haqida gapirdi
«Rostov» jamoasi futbolchisi Dmitriy Chistyakov yaqinda «Akhmat»ga qarshi o‘tkazilgan o‘yindan va joriy chempionat holatidan so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
RPLning yettinchi tur uchrashuvi 1:1 hisobida durang bilan yakunlandi. Chistyakovning fikricha, o‘yin oson kechmadi, biroq jamoa ochko qo‘lga kiritdi.
U milliy terma jamoalar yig‘inlari uchun berilgan tanaffusdan keyin yangi g‘oyalar bilan maydonga qaytishga harakat qilishlarini ta’kidladi. Dmitriy 2019 yildan 2021 yilgacha «Rostov» sharafini himoya qilgan, 2025 yilda esa «Zenit»da to‘rt yil o‘tgach, yana jamoaga qaytgan.
Hozirgi vaqtda «Rostov» 7 o‘yinda 5 ochko bilan chempionat jadvalida o‘ninchi o‘rinda bormoqda. Keyingi o‘yin 14 sentabrda bo‘lib o‘tadi va unda «Rostov» CSKA jamoasiga qarshi maydonga tushadi.

Чистяков: о ситуации в чемпионате Ростова рассказал
Футболист команды «Ростов» Дмитрий Чистяков недавно рассказал о матче против «Ахмата» и о текущей ситуации в чемпионате. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч седьмого тура РПЛ завершился вничью со счётом 1:1. По мнению Чистякова, игра была непростой, но команда заработала очко.
Он подчеркнул, что после паузы, связанной со сборами национальных сборных, они постараются выйти на поле с новыми идеями. Дмитрий защищал честь «Ростова» с 2019 по 2021 год, а в 2025 году, проведя четыре года в «Зените», снова вернулся в команду.
В настоящее время «Ростов» занимает десятое место в турнирной таблице чемпионата, имея 5 очков в 7 матчах. Следующая игра состоится 14 сентября, в ней «Ростов» встретится с командой ЦСКА.