Spartak muxlislari uchun jarima belgilandi
Rossiya futbol ittifoqining nazorat va intizom qo‘mitasi «Spartak» klubiga jazo choralari qo‘lladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Moskva jamoasi muxlislari «Sochi»ga qarshi o‘yin davomida hakamga nisbatan haqoratli shiorlar aytgan, shuningdek, «Pari NN»ga qarshi o‘yinda esa CSKAga nisbatan haqoratlar bildirgan. Birinchi qoidabuzarlik uchun «Spartak» 50 ming rubl jarimaga tortildi, ikkinchi holat uchun esa 20 ming rubl miqdorida jarima belgilandi.
Bu haqda «Chempionat» nashri xabar berdi. Hozirgi paytda «Spartak» Premyer-liga turnir jadvalida 11 ochko bilan oltinchi o‘rinda turibdi.
Jamoa yetakchi «Krasnodar»dan besh ochko orqada qolmoqda. Keyingi turda «Spartak» «Dinamo» jamoasi bilan bahs olib boradi.
Mazkur jazo choralari futbol qoidalarining buzilishi va muxlislarning noto‘g‘ri xatti-harakatlari uchun qo‘llanildi. Klub va muxlislar bundan keyin ham intizomni saqlashga alohida e’tibor qaratishi zarur.

Для болельщиков Спартака назначен штраф
Контрольный и дисциплинарный комитет Российского футбольного союза применил санкции к клубу «Спартак». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Фанаты московской команды во время матча против «Сочи» скандировали оскорбительные лозунги в адрес судьи, а также во время игры против «Пари НН» выражали оскорбления в адрес ЦСКА. За первое нарушение «Спартак» был оштрафован на 50 тысяч рублей, за второе — на 20 тысяч рублей.
Об этом сообщил портал «Чемпионат». В настоящее время «Спартак» занимает шестое место в турнирной таблице Премьер-лиги с 11 очками.
Команда отстает от лидера «Краснодара» на пять очков. В следующем туре «Спартак» сыграет с командой «Динамо».
Данные санкции были применены за нарушение футбольных правил и неподобающее поведение болельщиков. Клубу и фанатам необходимо уделять особое внимание соблюдению дисциплины в дальнейшем.