Makhachqaladagi «Dinamo» jamoasining darvozaboni David Volk Moskva «Spartak» jamoasi bilan bog‘liq tarqalgan mish-mishlarga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U avvalgi kabi aniq javob bermasligini aytib, «Spartak» haqida hech qanday aniq yoki noaniq ma’lumot eshitmaganini ta’kidladi. Volkning so‘zlariga ko‘ra, boshqalar eshitgan gaplarni u ham eshitgan, biroq hech qanday tasdiqlangan ma’lumot yo‘q.
David Volkning jamoasi Rossiya Premer-ligasida ketma-ket ikkinchi mavsumini o‘tkazmoqda. Jamoa o‘tgan yili elitaga chiqib, o‘z o‘rnini mustahkamlashga harakat qilmoqda.
Transfermarkt sayti 24 yoshli futbolchini 1,2 million yevroga baholamoqda. Joriy mavsumda Volk to‘rtta o‘yinda maydonga tushib, beshta gol o‘tkazib yuborgan.
Uning faoliyati jamoaning himoya chizig‘ini mustahkamlashda muhim ahamiyatga ega hisoblanadi. Shuningdek, darvozabon o‘zining tajribasi va mahorati bilan jamoaga katta yordam bermoqda.

Дэвид Волк ответил на слухи о «Спартаке»
Вратарь команды «Динамо» из Махачкалы Давид Волк прокомментировал распространяемые слухи, связанные с московским «Спартаком». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что, как и раньше, не будет давать точных ответов и не слышал никаких конкретных или неясных сведений о «Спартаке». По словам Волка, он слышал то же, что и другие, но подтверждённой информации нет.
Команда Давида Волка проводит второй подряд сезон в Российской Премьер-лиге. В прошлом году команда вышла в элиту и старается закрепить своё положение.
Сайт Transfermarkt оценивает 24-летнего футболиста в 1,2 миллиона евро. В текущем сезоне Волк сыграл в четырёх матчах и пропустил пять голов.
Его деятельность считается важной для укрепления оборонительной линии команды. Также вратарь оказывает большую помощь команде своим опытом и мастерством.