Glebov Oblyakovdan yordam oldi, jamoadosh bo‘ldi
CSKA jamoasining yosh hujumchisi Kirill Glebov jamoadagi katta yoshdagi hamkasbi Ivan Oblyakov bilan munosabatlari haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Glebovning aytishicha, Oblyakov dastlab uni qo‘llab-quvvatlagan va birinchi bo‘lib unga murojaat qilgan. U bilan birga mashg‘ulotga borishni taklif qilgan va kunining qanday o‘tganini so‘ragan.
Keyinchalik, katta yoshdagi futbolchilar bilan kechki ovqatga borgan va Oblyakov uni o‘zining tug‘ilgan kuniga taklif qilgan. Glebov uchun bu katta tajriba bo‘lgan, chunki u atigi 17 yoshda bo‘lib, atrofida tajribali futbolchilar — Zabolotniy va Nababkin bo‘lgan.
Futbolchi qo‘shimcha qilishicha, shundan so‘ng katta yoshdagi jamoadoshlari unga nisbatan yanada iliqroq munosabatda bo‘lishgan. Hozirda Glebov 19 yoshda bo‘lib, joriy mavsumda bosh murabbiy Fabio Chelestini qo‘l ostida asosiy tarkibda doimiy o‘rin olmoqda.
Yosh futbolchi jamoasi uchun to‘rtta gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Oldinroq Glebov Rossiyadagi eng mashhur futbol akademiyalaridan biriga qabul qilinmaganini eslab o‘tgan.
Bu esa uning sportdagi yo‘lida qiyinchiliklarga duch kelganini ko‘rsatadi. Shunga qaramay, u tinmay mehnat qilib, o‘zini isbotlashga erishmoqda.

Глебов получил помощь от Облякова, стал товарищем по команде
Молодой нападающий команды ЦСКА Кирилл Глебов рассказал о своих отношениях с более опытным одноклубником Иваном Обляковым. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Глебова, Обляков сначала поддержал его и первым обратился к нему. Он предложил вместе ходить на тренировки и интересовался, как прошёл его день.
Позже он ходил на ужин с более взрослыми футболистами, и Обляков пригласил его на свой день рождения. Для Глебова это был большой опыт, так как ему было всего 17 лет, а вокруг были опытные игроки — Заболотный и Набабкин.
Футболист добавил, что после этого старшие товарищи по команде стали относиться к нему теплее. Сейчас Глебову 19 лет, и в этом сезоне он регулярно занимает место в основном составе под руководством главного тренера Фабио Челестини.
Молодой футболист сумел забить четыре гола за свою команду. Ранее Глебов вспоминал, что не был принят в одну из самых известных футбольных академий России.
Это показывает, что он столкнулся с трудностями на своём спортивном пути. Тем не менее, он неустанно трудится и добивается признания.