Fenerbahche Spallettini bosh murabbiy sifatida ko‘rib chiqmoqda
«Fenerbahche» klubi yangi bosh murabbiy lavozimiga Luciano Spallettini tayinlash imkoniyatini ko‘rib chiqmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘zbekistonlik jurnalist Yagiz Sabundjuglu ma’lumotiga ko‘ra, Turkiya klubi italiyalik mutaxassis bilan kelishuv bo‘yicha muzokaralar olib bormoqda. Eslatib o‘tamiz, avgust oyining oxirida Istanbul klubi sobiq bosh murabbiy Joze Mourinyuni ishdan bo‘shatgan edi.
Oldinroq ommaviy axborot vositalari xabar berganidek, nomzodlar ro‘yxatida «Tottenhem» jamoasining sobiq murabbiyi Ange Postekoglu ham bor edi. Spalletti ilgari Italiya milliy terma jamoasini boshqargan, shuningdek, «Napoli» klubida faoliyat yuritib, mamlakat chempionatida g‘alaba qozongan.
Yangi bosh murabbiy jamoaning keyingi mavsumdagi natijalariga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda. Klub rahbariyati va mutaxassislar jamoani rivojlantirishga katta e’tibor qaratmoqda.
Spallettining tajribasi va muvaffaqiyatlari «Fenerbahche» uchun muhim omil bo‘lishi mumkin. Yaqin kunlarda rasmiy e’lon berilishi kutilmoqda.

Фенербахче рассматривает Спаллетти в качестве главного тренера
Клуб «Фенербахче» рассматривает возможность назначения Лучано Спаллетти на пост главного тренера. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации узбекского журналиста Ягиза Сабунджуглу, турецкий клуб ведет переговоры с итальянским специалистом о заключении соглашения. Напомним, что в конце августа стамбульский клуб уволил бывшего главного тренера Жозе Моуринью.
Ранее СМИ сообщали, что в списке кандидатов также был бывший тренер «Тоттенхэма» Анже Постекоглу. Спаллетти ранее возглавлял сборную Италии, а также работал в клубе «Наполи», с которым выиграл национальный чемпионат.
Ожидается, что новый главный тренер положительно повлияет на результаты команды в следующем сезоне. Руководство клуба и специалисты уделяют большое внимание развитию команды.
Опыт и успехи Спаллетти могут стать важным фактором для «Фенербахче». Официальное объявление ожидается в ближайшие дни.