Glebov Akinfeevga ismi va otasi ismi bilan murojaat qiladi
Moskva CSKA jamoasining 19 yoshli hujumchisi Kirill Glebov darvozabon Igor Akinfeevga ismi va otasining ismi bilan murojaat qilishini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ularning o‘rtasida yosh farqi deyarli ikki barobar bo‘lishiga qaramay, ular o‘zaro do‘stona va samimiy munosabatda bo‘lishadi. Glebov va jamoadoshi Kislyak Akinfeevga rasmiy tarzda, ya’ni “Igor Vladimirovich” deb murojaat qilishadi, hatto o‘yinda ham shunday qilinadi, deb aytadi Sport24 nashri.
Igor Akinfeev esa kelasi yili qirq yoshga to‘ladi. Uning CSKA bilan tuzilgan shartnomasi 2026 yilning iyun oyigacha amal qiladi.
Biroq, futbolchining o‘zining ona klubi bilan yangi kelishuv imzolash ehtimoli katta hisoblanadi. Shuningdek, Glebov jamoadoshi Vanya Oblyakov haqida ham fikr bildirar ekan, u darhol uni himoya ostiga olganini ta’kidladi.
Bu esa jamoada yaxshi muhit va bir-birini qo‘llab-quvvatlash mavjudligini ko‘rsatadi. Umuman olganda, CSKA jamoasida yosh futbolchilar va tajribali o‘yinchilar o‘rtasida yaqin hamkorlik o‘rnatilgan.

Глебов обращается к Акинфееву по имени и отчеству
19-летний нападающий московского ЦСКА Кирилл Глебов сообщил, что обращается к вратарю Игорю Акинфееву по имени и отчеству. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Несмотря на почти двукратную разницу в возрасте между ними, они поддерживают дружеские и искренние отношения. Глебов и его одноклубник Кисляк официально обращаются к Акинфееву, называя его «Игорь Владимирович», даже во время игры, сообщает издание Sport24.
Игорю Акинфееву в следующем году исполнится сорок лет. Его контракт с ЦСКА действует до июня 2026 года.
Однако существует высокая вероятность, что футболист подпишет новое соглашение с родным клубом. Также Глебов высказался о своем одноклубнике Ване Облякове, отметив, что тот сразу же взял его под защиту.
Это свидетельствует о хорошем климате в команде и взаимной поддержке. В целом, в ЦСКА налажено тесное сотрудничество между молодыми футболистами и опытными игроками.