Kommentator Georgiy Cherdantsev Moskva CSKA jamoasi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoani shveytsariyalik murabbiy Fabio Chelestini boshqaradi. Cherdantsevning so‘zlariga ko‘ra, CSKA ko‘pchilik o‘yinlarda eng tezkor, eng yorqin va eng barqaror futbol namoyish etdi.
Ular juda kuchli raqibga qarshi Superkubokni qo‘lga kiritishdi va Rossiya chempionatida ikkinchi o‘rinni egallashdi. Bu natija jamoa uchun munosib hisoblanadi.
Shuningdek, CSKA shveytsariyalik murabbiy rahbarligida yetti tur yakunida 15 ochko to‘plab, Rossiya chempionatida ikkinchi o‘rinni egalladi. Jamoa iyul va avgust oylarida o‘tkazilgan 11 rasmiy o‘yinda asosiy vaqtda biror marta ham mag‘lub bo‘lmadi.
CSKA "Baltika" va "Lokomotiv" bilan birga Rossiya chempionatida hali mag‘lub bo‘lmagan jamoalar qatoriga kiradi. Fabio Chelestini iyun oyida CSKA bosh murabbiyi etib tayinlandi.

Черданцев: ЦСКА под руководством Челестини — лучшая команда
Комментатор Георгий Черданцев высказал своё мнение о московском ЦСКА. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Командой руководит швейцарский тренер Фабио Челестини. По словам Черданцева, ЦСКА в большинстве матчей демонстрировал самый быстрый, яркий и стабильный футбол.
Они завоевали Суперкубок, победив очень сильного соперника, и заняли второе место в чемпионате России. Этот результат считается достойным для команды.
Также под руководством швейцарского тренера ЦСКА после семи туров набрал 15 очков и занял второе место в чемпионате России. Команда в 11 официальных матчах, проведённых в июле и августе, не проиграла ни разу в основное время.
ЦСКА вместе с «Балтикой» и «Локомотивом» входит в число команд, которые ещё не потерпели поражений в чемпионате России. Фабио Челестини был назначен главным тренером ЦСКА в июне.