Milan klubi jamoani yengillashtirish maqsadida harakat qilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu jarayonda asosiy nomzod sifatida Aljirlik yarim himoyachi Yasin Adli ko‘rilmoqda. Yangi bosh murabbiy Massimiliano Allegri uchun Yasin qiziq emas.
O‘tgan mavsumda u Fiorentina klubida ijarada o‘ynadi, ammo shartnoma tugagach, Milan jamoasiga qaytdi. Hozirda u o‘z o‘rnini topa olmayapti.
Italiya jurnalisti Nikolo Skira ma’lumotiga ko‘ra, bu yo‘nalishda ishlar davom etmoqda. Milan klubi hali ham Yasin Adlini sotish ustida ishlamoqda.
Uning Saudiya Arabistoniga o‘tishi mumkinligi haqida ham xabarlar bor, chunki u yerda unga qiziqish mavjud. Shuni ta’kidlash kerakki, Italiya chempionatida hozirgacha ikki tur o‘tkazildi.
Jamoa tarkibini optimallashtirish va yangi mavsumga tayyorgarlik ko‘rish doirasida klub rahbariyati faol ish olib bormoqda. Yasin Adlining kelajagi haqida qaror qabul qilish jarayoni davom etmoqda.

Клуб Милан пытается продать Ясина Адлина
В этом процессе основным кандидатом считается алжирский полузащитник Ясин Адли. Новый главный тренер Массимилиано Аллегри не заинтересован в Ясине.
В прошлом сезоне он играл в аренде в клубе Фиорентина, но после окончания контракта вернулся в команду Милана. Сейчас он не может найти себе место.
По информации итальянского журналиста Николо Скиры, работа в этом направлении продолжается. Клуб Милан по-прежнему работает над продажей Ясина Адли.
Также есть сообщения о возможном переходе в Саудовскую Аравию, так как там проявляют к нему интерес. Следует отметить, что в чемпионате Италии на данный момент проведено два тура.
Руководство клуба активно работает над оптимизацией состава команды и подготовкой к новому сезону. Процесс принятия решения о будущем Ясина Адли продолжается.