Cherchesovning Ahmatdagi ishini Cherdantsev maqtadi
Rossiya Premer-ligasining yangi mavsumida «Ahmat» jamoasi uchta o‘yindan so‘ng bosh murabbiyni almashtirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Aleksandr Storojuk ishdan bo‘shatilgach, jamoaga Stanislav Cherchesov qaytdi. Uning rahbarligida to‘rt o‘yinda ikki g‘alaba va ikki durang qayd etildi.
Mashhur sharhlovchi Georgiy Cherdantsev Cherchesovning ishini yuqori baholadi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Cherchesov kelganidan keyin jamoa chempionatda birorta ham mag‘lubiyatga uchramadi.
Stanislav Salomovich o‘zbek futboli uchun muhim shaxs ekanligi ta’kidlandi va uning ish boshlashidagi natijalari qiziqarli bo‘lishi aytildi. Hozirda «Ahmat» yetti o‘yindan so‘ng sakkiz ochko bilan Premer-liga turnir jadvalida o‘nchi o‘rinda bormoqda.
Jamoaning navbatdagi o‘yini 13 sentabr, shanba kuni o‘z maydonida «Lokomotiv»ga qarshi bo‘ladi. Bu o‘yin Cherchesov rahbarligidagi jamoaning yanada kuchayishini ko‘rsatishi kutilmoqda.

Работу Черчесова в Ахмате похвалил Черданцев
В новом сезоне Российской Премьер-лиги команда «Ахмат» после трёх игр сменила главного тренера. Об этом сообщил Euro-football.ru.
После увольнения Александра Сторожука команду возглавил Станислав Черчесов. Под его руководством в четырёх матчах было одержано две победы и зафиксировано две ничьи.
Известный комментатор Георгий Черданцев высоко оценил работу Черчесова. По его словам, после прихода Черчесова команда в чемпионате не потерпела ни одного поражения.
Отмечено, что Станислав Саломович является важной фигурой для узбекского футбола, и результаты его работы на старте вызывают интерес. В настоящее время «Ахмат» после семи игр с восемью очками занимает десятое место в турнирной таблице Премьер-лиги.
Следующий матч команды состоится 13 сентября, в субботу, на своём поле против «Локомотива». Ожидается, что эта игра покажет дальнейшее усиление команды под руководством Черчесова.