Glebov Nikolich va Fedotov farqini aytdi
Moskva CSKA jamoasining yosh hujumchisi Kirill Glebov jamoaning sobiq ikki bosh murabbiyi Vladimir Fedotov va Marko Nikolich o‘rtasidagi farq haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Glebovning aytishicha, Marko Nikolich boshqaruvida u har doim o‘ynasa ham, o‘ynamasa ham imkoniyat topishini bilgan va murabbiy doim uni qo‘llab-quvvatlagan. Bu unga katta ishonch bag‘ishlagan.
Aksincha, Vladimir Fedotov davrida bunday ishonch kamroq bo‘lgan. Sport24 nashri Glebovning so‘zlarini keltiradi.
Fedotov boshchiligida CSKA 2022/23 va 2023/24 mavsumlarini o‘tkazgan. Nikolich esa 2024/25 mavsumida jamoa bosh murabbiyi bo‘lgan, ammo yozda Serbiya murabbiyi jamoani tark etib, Afina AEK klubiga o‘tgan.
Uning o‘rniga Fabio Chelestini kelgan va u yosh futbolchi Glebovga muntazam maydonga tushish imkonini bermoqda. Shu tariqa, jamoada yosh o‘yinchilarga e’tibor qaratilmoqda va ularning rivojlanishi uchun sharoit yaratilmoqda.

Глебов Николич и Федотов объяснили разницу
Молодой нападающий московского ЦСКА Кирилл Глебов рассказал о разнице между бывшими главными тренерами команды Владимиром Федотовым и Марко Николичем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Глебова, при Марко Николиче он всегда знал, что получит шанс, независимо от того, играет он или нет, и тренер всегда его поддерживал. Это придавало ему большую уверенность.
Напротив, при Владимире Федотове такой уверенности было меньше. Об этом сообщает издание Sport24, цитируя слова Глебова.
Под руководством Федотова ЦСКА провёл сезоны 2022/23 и 2023/24. Николич же был главным тренером команды в сезоне 2024/25, но летом сербский тренер покинул команду и перешёл в афинский клуб АЕК.
На его место пришёл Фабио Челестини, который регулярно даёт молодому футболисту Глебову возможность выходить на поле. Таким образом, в команде уделяется внимание молодым игрокам и создаются условия для их развития.