UEFA prezidenti Aleksandr Cheferin so‘nggi intervyusida Rossiya jamoalarining rasmiy xalqaro musobaqalardan chetlatilishi masalasiga to‘xtaldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Cheferin Rossiyaga nisbatan futbolga oid sanksiyalarni qo‘llab-quvvatlamasligini bildirdi. UEFA rahbari so‘zlariga munosabat bildirgan Rossiya milliy terma jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpin esa, bunday fikrlarni eshitmaganini aytdi.
Karpinning so‘zlariga ko‘ra, u bu gaplarni ko‘rmagan va eshitmagan. Agar shunday degan bo‘lsa, unda yangi hech narsa yo‘q.
U ilgari ham Rossiya jamoalarini noto‘g‘ri tarzda chetlatish haqida gapirilganini, ammo uch yil o‘tib ham vaziyat o‘zgarmaganini ta’kidladi. Shuningdek, yangi his-tuyg‘ular paydo bo‘lmaganini bildirdi.
Hozirda Valeriy Karpin Rossiya terma jamoasini Iordaniya bilan BetBoom do‘stona o‘yiniga tayyorlamoqda. Ushbu uchrashuv 4 sentyabr kuni, payshanba kuni, Lukoil Arena stadionida bo‘lib o‘tadi.

Карпин опроверг заявление руководителя УЕФА о России
Президент УЕФА Александр Чеферин в последнем интервью затронул вопрос отстранения российских команд от официальных международных соревнований. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Чеферин заявил, что не поддерживает футбольные санкции в отношении России. Главный тренер сборной России Валерий Карпин, комментируя слова руководителя УЕФА, отметил, что не слышал подобных заявлений.
По словам Карпина, он не видел и не слышал этих слов. Если такое и было сказано, то в этом нет ничего нового.
Он подчеркнул, что ранее уже говорилось о несправедливом отстранении российских команд, но ситуация не изменилась даже спустя три года. Также он отметил, что новых эмоций по этому поводу не возникло.
В настоящее время Валерий Карпин готовит сборную России к товарищескому матчу с Иорданией в рамках BetBoom. Эта встреча состоится 4 сентября, в четверг, на стадионе ЛУКОЙЛ Арена.