Germaniya milliy terma jamoasining bosh murabbiyi Yulian Nagelsmann jamoaning katta maqsadini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U 2026 yilda bo‘lib o‘tadigan jahon chempionatida g‘olib bo‘lishni asosiy vazifa deb bildirdi. Nagelsmannning so‘zlariga ko‘ra, maqsad qo‘yish juda muhimdir.
Jamoa yoki har bir inson maqsadsiz yashashi qiyin, chunki maqsad insonni harakatga undaydi va unga kurashish uchun kuch beradi. U barcha futbolchilar ham jahon chempionatida g‘olib chiqish maqsadini qo‘yganiga ishonch bildirdi.
Aks holda, terma jamoada bunday futbolchi bo‘lmas edi, dedi murabbiy matbuot anjumanida. Germaniya terma jamoasi oxirgi marta jahon chempionatida 2014 yilda g‘olib bo‘lgan.
Keyingi ikki turnirda, ya’ni 2018 va 2022 yillardagi musobaqalarda esa jamoa guruh bosqichidan chiqishga muvaffaq bo‘la olmadi. Shunday qilib, 2026 yilgi jahon chempionati Germaniya uchun yangi imkoniyat bo‘lib, bosh murabbiy va futbolchilar jamoani yuqori natijalarga olib chiqishni maqsad qilgan.

Nagelsmann: Германия ставит целью стать чемпионом мира
Главный тренер сборной Германии Юлиан Нагельсманн объявил о большой цели команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он назвал победу на чемпионате мира 2026 года основной задачей. По словам Нагельсманна, постановка цели очень важна.
Команде или каждому человеку трудно жить без цели, потому что цель побуждает человека к действию и дает силы для борьбы. Он выразил уверенность, что все футболисты поставили перед собой цель выиграть чемпионат мира.
В противном случае в сборной не было бы таких игроков, сказал тренер на пресс-конференции. Сборная Германии в последний раз выигрывала чемпионат мира в 2014 году.
На двух следующих турнирах, в 2018 и 2022 годах, команда не смогла выйти из группы. Таким образом, чемпионат мира 2026 года станет новой возможностью для Германии, и главный тренер вместе с футболистами поставили цель вывести команду к высоким результатам.